Як працює відеоспостереження купить по хорошей цене с доставкой и установкой.
Телевізійна камера із замкнутим контуром, зазвичай скорочено звана камерою CCTV, містить щонайменше одну камеру, що передає дані на монітор або відеомагнітофон. Дані можуть бути або відео та аудіо, або тільки відео. Камеру відеоспостереження в жодному разі не можна плутати зі звичайним телевізором. Звичайне телебачення приймає загальнодоступний контент, а система відеоспостереження – ні. У повсякденному використанні камери відеоспостереження встановлюються на будівлях, воротах та інших спорудах виключно для спостереження. Замкнуту систему можна використовувати для спостереження за тим, що відбувається в реальному часі, як у супермаркеті, або задокументувати для подальшого використання.
Компоненти камери відеоспостереження та їх робота
Повна система відеоспостереження (система відеоспостереження) складається з:
Камери відеоспостереження (аналогові або цифрові камери)
Кабелі (кабелі RJ45 або RJ59)
Відеореєстратори (DVR або NVR)
Одиниця зберігання – зазвичай жорсткий диск
Блок дисплея (необов'язково, наприклад, монітор)
Камера безпеки
Камера відеоспостереження знімає джерело відео. Відкрита апертура у передній частині камери вловлює світловий потік через об'єктив камери. Світловий потік уловлюється цифровим чіпом, встановленим усередині камери, і перетворюється на безперервний потік зображень. Камера записує сигнал, який передаватиметься кабелем або бездротовим зв'язком. Відстань між камерою та об'єктом визначається характеристиками об'єктива камери.
Інфрачервоні світловипромінюючі діоди (ІЧ-світлодіоди) використовуються як датчики в камерах відеоспостереження. Датчик освітленості використовується визначення рівня навколишнього освітлення, т. е. він визначає яскравість одержуваного світла і перетворює їх у числове значення, що вказує відсоток яскравості.
Завдяки цифровій технології, яка використовується для запису та обробки даних, можна отримувати чіткі зображення, чистий звук та менше перешкод сигналу від бездротових камер. Цей тип камери часто називають IP-камерою (докладніше ми поговоримо пізніше).
Кабелі
кабелі відеоспостереження
Кабелі - це просто дроти, які використовуються для підключення різного обладнання, такого як камера відеоспостереження, монітор, записуючі пристрої, модем і т. д. У налаштуванні камери відеоспостереження. Для камер відеоспостереження використовують кабелі RJ45 або RJ59. Ці кабелі, якщо RJ59, можуть включати роз'єми BNC для підключення камери до відеовиходу (наприклад, монітора), роз'єми живлення і т. д. Що стосується кабелю RJ45, кабелі категорії 5e або категорії 6 найчастіше використовуються для налаштування камери відеоспостереження.
Відеореєстратори
Коли камера відеоспостереження посилає відеосигнали, які можуть бути корисними пізніше, це має бути десь задокументовано. Є два основних типи записуючих пристроїв, а саме цифрові та аналогові записувальні пристрої. В даний час цифрові відеореєстратори (DVR) або мережеві відеореєстратори (NVR) використовуються для запису відео з камер відеоспостереження.
Цифрові відеореєстратори (DVR)
Цифровий відеореєстратор, або DVR, зберігає відео, що передаються, або на автономних пристроях, або в зовнішній системі резервного зберігання даних. Основні принципи роботи аналогових записувальних пристроїв та цифрових відеореєстраторів тісно пов'язані, за винятком того, що цифрові відеозаписи документують дані в цифровому форматі. Відеодані кодуються, зберігаються та обробляються тільки на DVR. Доступ до DVR можна легко отримати через веб-браузер, централізоване програмне забезпечення відеоспостереження або мобільний додаток.
Кількість зображень, що записуються цифровим відеомагнітофоном, залежить від наступних факторів:
Бажана кількість кадрів, які записуватимуться кожну секунду
Загальна кількість камер відеоспостереження, підключених до відеореєстраторів
Метод стиснення відео, що використовується.
Роздільна здатність зображення DVR, бітрейт і т.д.
Мережевий відеореєстратор (NVR)
NVR працює так само, як і DVR, різниця лише у входах. На відміну від DVR, NVR отримує дані з мережі, а не через пряме підключення до пристрою відеозахоплення. NVR завжди працює з IP-камерою. Відео на NVR кодується та обробляється на IP-камері та зберігається на ній для віддаленого перегляду. Крім того, на NVR можна виконувати деякі додаткові функції, такі як стиснення або тегування за допомогою метаданих. Системи спостереження з NVR можуть бути як провідними, так і бездротовими (до речі, теоретично бездротовий NVR працює добре, але насправді бездротовий NVR не є основним через проблеми зі стабільністю бездротового сигналу), а також легко отримати доступ до них. через веб-браузер, централізоване програмне забезпечення відеоспостереження або мобільний додаток.
Жорсткий диск
Жорсткий диск — це пристрій, на якому зберігається відео, зняте камерою відеоспостереження, щоб його можна було використовувати пізніше. Ці жорсткі диски відеоспостереження встановлюються відеомагнітофони. Для перегляду відео на жорсткому диску можна безпосередньо підключити DVR або NVR до монітора.
Зверніть увагу, що ви завжди повинні вибирати жорсткі диски класу для спостереження, які призначені для роботи в режимі 24×7 і більш довговічні в порівнянні зі звичайними жорсткими дисками комп'ютера.
Блок відображення (монітор)
Блок дисплея або монітор приймає відео з цифрового відеореєстратора або мережевого відеореєстратора та виводить його на екран. На екрані можна побачити відео або зображення, зняте камерою. Монітор може бути монохромним чи кольоровим. В даний час для перегляду відео часто використовуються кольорові світлодіодні монітори високої чіткості (HD).
Різні категорії камер відеоспостереження
Існує безліч способів класифікації камер відеоспостереження. Ми будемо використовувати такі підзаголовки для класифікації систем відеоспостереження:
Дротові та бездротові камери відеоспостереження
Усі системи відеоспостереження повинні записувати та передавати документоване зображення. Залежно від режиму передачі є дві категорії камер відеоспостереження;
Дротові камери, ті, які передають свої відеосигнали кабелем.
Бездротові камери , які не потребують кабелю передачі сигналу
У проводових системах відеоспостереження зазвичай використовується комунікаційний кабель, аналогічний живильним антени (ВЧ-кабель). Одним із основних недоліків використання провідних камер відеоспостереження є те, що при збільшенні дальності передачі більше 300 метрів сигнал може стати слабшим. Щоб вирішити цю проблему, слід розглянути можливість використання відповідних мережевих кабелів (наприклад, Cat6), а також додавання перемикачів на півдорозі або використання високоякісних підсилювачів сигналу.
У багатоканальній замкнутій телевізійній системі кілька камер стратегічно розміщені в різних місцях і можуть бути спроектовані так, щоб бути з'єднаними через багатоканальну схему, щоб забезпечити ретельний моніторинг з одного комп'ютера чи екрана.
Для невеликого будинку, щоб мати безладний зв'язок, багатоканальна система може використовувати бездротові камери відеоспостереження. Такі камери зведуть нанівець кабелі передачі, оскільки обов'язковими будуть лише лінії електропередач, що залишить після себе акуратне оздоблення. Бездротовий зв'язок із камерою відеоспостереження може охоплювати 20 метрів та більше. Це може зробити такі камери ідеальними для складних структур.
Але великим недоліком є сила бездротового сигналу, яка визначається інфраструктурою того, як ви проектуєте свою бездротову мережу. Наукові дослідження показали, що сигнал бездротової мережі може впасти на 90%, якщо він проходить через бетонну стіну зі сталлю всередині. Це може стати великою проблемою при підключенні бездротових камер відеоспостереження - нестабільне з'єднання, а значить і втрата відеозапису просто неприпустимі для камер відеоспостереження.
Аналогова камера відеоспостереження (використовується DVR) або інтернет-протокол (IP-камера) (використовує NVR) CCTV
Залишивши технології позаду, для звичайних користувачів основна відмінність між аналоговою і більш цифровою IP-камерою полягає як відеозображення з точки зору різкості та роздільної здатності відеозображення. IP-камери належать до категорії дротових або бездротових камер відеоспостереження. IP-камери використовують NVR і можуть забезпечувати набагато більшу роздільну здатність зображення (мегапікселі), ніж звичайні аналогові камери відеоспостереження TVL. Тому IP-камери краще звичайних аналогових TVL-камер з наступних причин:
Вони потребують меншої кількості кабелів для встановлення: для IP-камери POE потрібен лише один кабель, що з'єднує її з відеореєстратором.
Забезпечує набагато чіткіше зображення, ніж аналогові камери
Цифрові IP-сигнали не так схильні до перешкод
IP-камери легко доступні через веб-браузер.
Однак одним з основних недоліків використання IP-камер спостереження є їхня висока вартість. Найкращим варіантом може бути використання аналогового HD-відеоспостереження, у цій статті ми використовуємо камеру відеоспостереження HikVision HD-TVI як ілюстрацію. Незважаючи на аналогову природу, камери відеоспостереження HikVision HD-TVI можуть давати відеозображення високої чіткості і мають можливість нічного бачення.
Варто відзначити, що камери відеоспостереження HD-TVI сумісні зі старими аналоговими камерами, відмінними від HD. Отже, можна легко перейти на камери відеоспостереження HD-TVI.
Як працює IP-камера
Як працює IP-камера
Камери з Інтернет-протоколом (IP-камери) забезпечують функцію спостереження, але через цифрову мережу. Ці камери покладаються на комп'ютерну мережу як під час відправлення, і при отриманні інформації. З'єднання може здійснюватися або проводами (cat5e або Cat6), або по Wi-Fi.
Оскільки обмін даними здійснюється через Інтернет, оператору не потрібно постійно перебувати в тому самому місці.
Коли ви підключаєте IP-камеру до мережі, ви можете спостерігати за своїм приміщенням із будь-якого місця.
Вам просто потрібно відкрити веб-браузер на комп'ютері, ввести статичну IP-адресу/або доменне ім'я DDNS камери, щоб дивитися пряму трансляцію; або ви можете просто відкрити програму для смартфона, щоб зробити це.
Хоча IP-камери крихітні, вони мають високу роздільну здатність і навіть дають високу роздільну здатність.
До цих IP-камер нового покоління можна отримати віддалений доступ, керувати ними і переміщувати за бажанням. Вам не потрібно перебувати фізично поруч із камерою, щоб повернути її на заданий кут.
Крім того, деякі сучасні IP-камери добре реагують на тепловий рух чи звук. Таким чином, будучи закріпленою в кімнаті, камера вестиме запис у прямому ефірі тільки тоді, коли є дія, яку необхідно записати. IP-камеру не потрібно буде налаштовувати на напрямок події; завдяки своїй чутливості до звуку він автоматично визначає джерело звуку, повертає, нахиляє та записує подію.
Широкий динамічний діапазон (WDR) є також важливою функцією IP-камер. Ця функція допомагає цифровим чином покращити якість зображення в деяких сценах, щоб впоратися зі складними умовами освітлення. Вони можуть розрізняти об'єкти навіть за умов низької освітленості.
Типове використання камер відеоспостереження
Виявлення чи запобігання злочинам
В основному камери відеоспостереження використовуються для спостереження за територією з метою виявлення та запобігання злочинам. З цієї причини більшість автостоянок, супермаркетів, великих магазинів та інших громадських місць мають камери спостереження.
Промислове використання
У моніторингу критичних виробничих процесів переважно використовуються камери відеоспостереження, а чи не люди. Це дуже вірно у випадку хімічної чи ядерної промисловості. Наприклад, термографічні камери відеоспостереження знаходять унікальне застосування на заводах із виробництва ядерного палива.
Використання трафіку
У великих містах справді трапляються величезні пробки на дорогах чи аварії. Потім уздовж вулиць можна встановити камери замкнутого контуру, щоб автоматично фіксувати будь-яку аварію або вказувати дороги з великою кількістю заторів.
Використовується у школах
У багатьох розвинених країнах системи відеоспостереження використовуються для спостереження за учнями, схильними до вандалізму у шкільній власності, або за тими, хто знаходить задоволення у знущаннях над своїми колегами.
Транспортна галузь
Камери спостереження також використовуються у транспортних послугах. Наприклад, у поїзді метро, використовуючи камеру спостереження, оператор може відстежувати рух пасажирів, щоб знати, коли відкривати або закривати двері.
Моніторинг співробітників
Великі організації та компанії використовують камери відеоспостереження для відстеження співробітників у різних підрозділах. Камери надсилатимуть відеосигнали для кожного процесу. Завдяки цьому можна точно визначити відстрочену стадію виробництва.
Камери відеоспостереження іноді схильні до вандалізму, що робить їх неефективними. Щоб вирішити цю проблему, виробники вигадали камери, стійкі до різних речей, таких як:
Вибухозахищений корпус
Пиленепроникні корпуси
Куленепробивні гільзи