Очищувач і зволожувач повітря

Код: 54685
Новинка
Очищувач повітря PRANA Air Cleaner PRO
Передзамовлення
Очищувач повітря PRANA Air Cleaner Pro призначений для комплексної фільтрації повітря приміщень і фо..
14 994грн.
Код: 9386
Передзамовлення
Кліматичний комплекс F-VXR50R-K з баком для води на 2.3 л, розрахований на площу зволоження до 26 кв..
26 999грн.
Код: 45822
В наявності
Зволожувач повітря Ardesto USH-M-LCD-4L-W забезпечує ідеальний рівень вологості в приміщенні розміро..
1 199грн.

Очищувач і зволожувач повітря

Очищувачі повітря очищають повітря, зволожувачі роблять його більш вологим, коли він занадто сухий.

Коли справа доходить до очищувачів повітря і зволожувачів, виникає деяка плутанина. Деякі люди навіть задаються питанням, а очищувач повітря - це те ж саме, що і зволожувач. Це не так. Насправді, між зволожувачем і очищувачем є кілька відмінностей.

Відмінності між очищувачем повітря і зволожувачем включають:

Як вони працюють і функціонують.
Якщо очищувач повітря або зволожувач повітря допомагають при алергії, астми, екземі, кашлі та інших проблемах зі здоров'ям.
Чи допомагають очисники або зволожувачі повітря позбутися від пилу і очистити повітря в цілому.
Коли вони використовуються (влітку, взимку).
Скільки вони коштують (зволожувачі дійсно дешеві, кращий очищувач повітря може бути дуже дорогим).
Приклад: зволожувачі підвищують рівень відносної вологості з 20% до 40%. Чи допомагає це при алергії або краще використовувати очищувач повітря?

Однак перше, що нам потрібно прояснити, - це призначення зволожувача і очищувач повітря.

Якщо коротко, ось основна відмінність між цими двома пристроями в тому, як вони впливають на повітря в приміщенні:

Очищувачі повітря призначені для поліпшення якості повітря в приміщенні за рахунок видалення забруднюючих речовин (пилу, пилку, диму і т. Д.).
Зволожувачі призначені для поліпшення якості повітря в приміщенні за рахунок підвищення рівнів відносної вологості, коли вони занадто низькі.
По суті, очищувач повітря робить повітря чистим, а зволожувачі - вологішим. У цієї мети багато наслідків, і ми відразу перейдемо до них:

Що роблять очищувачі повітря в порівнянні з зволожувачами?
Коли справа доходить до повітря в приміщенні, зазвичай виникають два основних незручності:

Забруднювачі повітря, такі як пил, пилок, дим і інші алергени. Ми хочемо їх видалити.
Взимку вологість повітря падає до 20-30%. Ми хочемо підняти його до комфортних 40-50%.
І очищувач повітря, і зволожувач впливають на стан повітря в приміщенні.

Основи очищення повітря
Очищувачі повітря видаляють забруднювачі і тим самим підвищують якість повітря, яким ми дихаємо.

Ці пристрої складаються з двох основних елементів:

Вентилятор, який всмоктує забруднене повітря і видаляє чисте повітря.
Серія фільтрів, які вловлюють або / і знищують переносяться по повітрю забруднювачі, такі як пил, пилок, дим, запахи, цвіль, цвіль, лупа домашніх тварин, а також деякі бактерії і віруси.
Ось як виглядає внутрішній устрій очищувача повітря (між очищувачем і зволожувачем повітря внутрішній устрій очищувачів повітря насправді більш складне):

відмінності між внутрішньою будовою очищувача повітря і зволожувача
В очищувачі повітря використовується вентилятор, який всмоктує «брудне повітря», пропускає його через ряд фільтрів і видаляє чисте повітря.
Хоча в увлажнителях не використовуються фільтри, ядро очищувача повітря складається з фільтрів. Ці фільтри включають фільтри HEPA для видалення невеликих забруднювачів повітря, фільтр з активованим вугіллям для видалення запахів, попередній фільтр для видалення більших забруднювачів повітря і так далі.

Справжній фільтр хепа вловлює пилок, пил, цвіль, бактерії, дим, пилових кліщів
Фільтр True HEPA - це механічний фільтр, який ловитиме більше 99,97% найдрібніших забруднювачів повітря розміром 0,3 мікрона.
Ви можете дізнатися більше про те, як працюють очищувачі повітря тут, або ознайомитися з повним керівництвом LM з основ очищення повітря тут.

основи зволожувача
Зволожувач, в порівнянні з воздухоочистителем, - абсолютно інший пристрій. Зволожувач не має нічого спільного з забрудненням повітря в приміщенні або якістю повітря.

Зволожувачі, простіше кажучи, додають вологості сухого повітря. Зазвичай їх використовують взимку, щоб позбутися відчуття сухого застояного повітря.

Влітку ми зазвичай насолоджуємося повітрям з нормальним рівнем відносної вологості 40-50%. Взимку, особливо з початком опалювального сезону, рівень вологості може опускатися нижче 20%.

Ми дуже добре відчуваємо вплив сухого зимового повітря в приміщенні. Більшість з нас відчувають найпоширеніші симптоми сухого повітря, такі як:

Прокидається з сухістю в роті.
Чхання.
Подразнення очей.
Суха шкіра.
Згідно Healthline, існує 8 основних способів впливу сухого повітря на ваше здоров'я (ми розглянемо їх в наступному розділі).

Принцип того, як зволожувач підвищує рівень вологості повітря, досить легко зрозуміти. Зволожувачі повітря створюють водяний туман двома способами:

Випарний спосіб. Зволожувач в основному використовує електрику для кип'ятіння води і створення туману; дуже схоже на чайник. Випарні зволожувачі створюють гарячий туман.
Ультразвуковий метод. Зволожувачі мають перетворювач, який створює ультразвукові хвилі. Ці хвилі допомагають знаходити молекули води з поверхні води. Ультразвукові зволожувачі створюють прохолодний туман.
Ось як працює основний зволожувач з випаровуванням:

внутрішня робота випарного зволожувача
Зволожувач - це в основному чайник; він використовує електрику для кип'ятіння води і випускає водяна пара (або туман) в повітря.
Ось угода:

Звичайна людина знає, що очисники повітря очищають повітря, а зволожувачі повітря зволожують повітря (в основному, це в назві). Що ми дійсно хочемо знати, порівнюючи зволожувач і очисники, так це їх вплив на здоров'я.

Давайте подивимося, чим можуть допомогти очисники та зволожувачі повітря:

Як зволожувачі та очищувачі повітря впливають на ваше здоров'я?
За даними EPA, повітря в приміщенні може бути в два-п'ять разів більше забрудненим, ніж повітря зовні. Було б логічно припустити, що підвищення якості повітря в приміщенні за допомогою очищувачів повітря вплине на наше здоров'я.

З іншого боку, EPA також починає свій інформаційний бюлетень про використання та догляду за домашніми увлажнителями з наступних слів:

«Зволожувачі зазвичай використовуються в домашніх умовах, щоб зменшити фізичний дискомфорт у вигляді сухості в носі, горлі, губах і шкірі». (EPA)

Ми бачимо, що є деякі ознаки того, що зволожувачі теж допомагають по-різному. Ми подивимося на наукові дослідження, щоб отримати уявлення про те, в яких умовах може бути корисно використання очищувачів і / або зволожувачів повітря:

Зволожувач допомагає при алергії? (Порівняння з очищувачем повітря)
Взимку ми більше часу проводимо в приміщенні. Забруднення повітря в приміщенні і низька вологість можуть викликати алергію.

Ось що говорить клініка Мейо про брак зволожувачів:

«Підвищена вологість може полегшити дихання у дітей і дорослих, які страждають на астму або алергію, особливо під час респіраторної інфекції, такої як застуда». (Клініка Майо)

Американська академія алергії, астми і імунології додає: «Сухе повітря в приміщенні часто є причиною потрісканих губ, сухої шкіри і роздратування носових пазух. Волога з зволожувача може заспокоїти сухі носові пазухи ».

Виходячи з цього, здається, що сухе повітря може посилити алергію. У цьому сенсі зволожувачі можуть побічно допомогти при алергії, підвищуючи рівень вологості в приміщенні.

З іншого боку, AAAI також попереджає, що занадто високий рівень вологості може негативно позначитися на алергії. Цвіль, спори цвілі і, що найбільш небезпечно, пилові кліщі ростуть в місцях з високою вологістю. Здається, що надмірне використання зволожувачів може погано позначитися на алергії.

А як щодо очищувачів повітря і алергії?

Повітря в приміщенні містить ряд забруднювачів повітря, включаючи відомі алергени, в тому числі частки пилу, дим, пилових кліщів, цвіль і особливо пилок.

AHAM незалежно вимірює, наскільки ефективні очищувачі повітря для уловлювання пилку (рейтинг пилку CADR). Всі очищувачі повітря на основі HEPA відмінно справляються з видаленням переносяться по повітрю частинок пилку в приміщенні.

Більш того, огляд літератури кафедри педіатрії Медичної школи Університету Луїсвілля під назвою «Ефективність повітряних фільтрів і воздухоочистителей при алергічних респіраторних захворюваннях» робить висновок, що:

«Фільтрація повітря часто рекомендується в якості компонента методів контролю навколишнього середовища для пацієнтів з алергічними респіраторними захворюваннями». (Дослідження в Луїсвіллі)

Коротше кажучи, і EPA, і доступні дослідження, схоже, припускають, що очисники повітря можуть допомогти при певних алергіях.

Зволожувач більше допомагає при алергії, ніж очищувач повітря?
Порівнюючи очищувач повітря та зволожувачі та їх зв'язок з алергією, ми можемо зробити висновок, який пристрій допомагає більше.

За даними EPA, зволожувачі можуть допомогти нам з сухим повітрям і пов'язаними з цим дискомфорт у вигляді сухості в носі, горлі, губах і шкірі. Однак, якщо ми будемо занадто часто використовувати зволожувачі, ми можемо підвищити рівень вологості повітря в приміщенні вище 50%.

Занадто висока вологість може спровокувати зростання цвілі, спор цвілі і пилових кліщів. Хоча зволожувач повітря може допомогти при алергії, занадто висока вологість може мати протилежний ефект.


Для порівняння, очисники повітря не володіють такими протилежними ефектами. Вони призначені для видалення потенційних алергенів, які переносяться по повітрю, таких як пил, пилок, дим і навіть цвіль, спори цвілі, лупа домашніх тварин і пилові кліщі з повітря в приміщенні.

Що стосується загальних алергенів, здається, що використання очищувача повітря краще, ніж використання зволожувача. Давайте подивимося на астму конкретно:

Що краще при астмі - очищувач або зволожувач повітря?
Багато батьків з дітьми-астматиками знають, як якість і вологість повітря в приміщенні можуть впливати на астму.

Як ми бачили в статті Mayo Clinic, «підвищена вологість може полегшити дихання у дітей і дорослих, які страждають на астму або алергію». Схоже, це говорить про те, що зволожувачі можуть допомогти при астмі.

Корейське дослідження 2020 року також ще пропонує те ж саме для очищувачів повітря. Ось висновок дослідження «Вплив очисників повітря в приміщенні на дітей з астмою»:

«Це дослідження показує, що очисники повітря полегшують прийом ліків у дітей з астмою, знижуючи рівень PM2,5». (Корейське дослідження, 2020 г.)

По суті, дослідження, здається, припускають позитивну взаємозв'язок між використанням очищувачів повітря, а також зволожувачів повітря і астмою.

Ми також знаємо, що надмірне підвищення рівня вологості в приміщенні (за рахунок використання зволожувачів) може сприяти зростанню переносяться по повітрю алергенів, таких як пилові кліщі, спори цвілі і т. Д.

Беручи це до уваги, здається, що між двома пристроями очищувачі повітря краще, ніж зволожувачі при астмі.

Очищувач повітря VS Зволожувачі для немовлят, чисте повітря, езцема, пил, кашель
Існує ряд інших ефектів, які, на думку широкого загалу, пов'язані або з очисниками повітря, або з зволожувачами, або з обома. Давайте розглянемо їх тут:

Очищувач або зволожувач повітря краще для немовлят?
Немовлята дихають і оточені повітрям. Чи може забруднене або сухе повітря вплинути на немовлят і новонароджених? Якість повітря, яким дихають немовлята, може мати значення.

Вирішуючи, який пристрій краще для немовлят - очищувач повітря або зволожувач - ми в основному задаємося цим питанням:

Що краще для немовлят, ніж забруднене зазвичай вологе повітря, ніж чистий сухий?

Звичайно, було б розумно, щоб немовлята дихали і були оточені зазвичай вологим і чистим повітрям.

Якщо у нас сухе повітря, рекомендується використовувати зволожувач.

Якщо якість повітря в приміщенні низька, очищувач повітря - хороша ідея.

Це дійсно залежить від нашої конкретної ситуації. Однак, незважаючи на це, якщо у вас обох сухе повітря і повітря низької якості, має сенс придбати і зволожувач, і очищувач повітря, щоб вирішити обидві проблеми. Немовлята і новонароджені можуть отримати користь від чистого повітря.

Чи допомагає використання очищувачів або зволожувачів повітря при езцеме?
Прийнято пов'язувати якість і вологість повітря з умовами роздратування шкіри. До них відносяться атопічний дерматит, ксероз і екзема.

Вважається, що сухе повітря в приміщенні повинен, наприклад, впливати на екзему, а більш високий рівень вологості, викликаний дією зволожувача, повинен полегшити деякі проблеми. Станом на 2020 рік існує мало наукових доказів, що свідчать про це.

З іншого боку, роздратування шкіри також може бути викликано забруднювачами повітря в приміщенні. Національна асоціація екземи пропонує вам «подумати про інвестиції в домашні рослини, відомі своєю здатністю очищати повітря».

Очищувачі повітря на основі HEPA-фільтрів набагато краще пристосовані для очищення повітря, зокрема, шляхом видалення невеликих забруднювачів повітря діаметром 0,3 мікрона.

Додатково до всього, є деякі наукові докази зв'язку між шкірними захворюваннями і забруднювачами повітря в приміщенні. Одним з таких досліджень є корейське дослідження 2013 року під назвою «Зменшення тяжкості атопічного дерматиту після зниження рівня забруднення повітря в приміщенні». Корейські дослідники прийшли до висновку, що «забруднення повітря в приміщеннях може бути пов'язано з атопічний дерматит».

Коротше кажучи, у нас є більше наукової літератури, що зв'язує очищувачі повітря з екземою, атопічний дерматит та іншими кондиціонерами для шкіри. Літератури, що зв'язує зволожувачі з екземою, практично не існує.

Зволожувачі або очисники повітря допомагають очистити повітря від пилу?
Поширена помилка, що зволожувачі допомагають очищати повітря. Якщо бути точним; Зволожувачі не грають ніякої ролі в зниженні забруднення повітря в приміщенні. Ці пристрої, на відміну від очищувачів повітря, просто зволожують повітря.

Очищувачі повітря - це пристрої, спеціально розроблені для очищення повітря шляхом активного видалення великих і дрібних частинок пилу, а також інших забруднювачів повітря.

Проблеми з пилом або брудним повітрям неможливо вирішити за допомогою зволожувача. Однак очищувач повітря може ефективно боротися з пилом, а також очищати повітря.

Чи допомагають зволожувачі повітря при кашлі?
Кашель може бути реакцією організму на різні забруднювачі, в тому числі на забруднювачі повітря. Кашель також може бути більш ймовірним, якщо ми дихаємо сухим повітрям.
Звичайно, причина кашлю також може бути не пов'язана з якістю або вологістю повітря. У будь-якому випадку, за даними CDC, зволожувач може допомогти при кашлі та інших симптомах застуди.

CDC записує в своїй статті «Застуда», що один із способів відчути себе краще, поки ваше тіло бореться з застудою, - це «використовувати чистий зволожувач повітря або прохолодний випарник туману».

Оскільки кашель - це симптом, пов'язаний із застудою, CDC, схоже, передбачає, що зволожувачі дійсно допомагають при кашлі.

У нас мало інформації про зв'язок між використанням очищувачів повітря і кашлем.

Коли використовувати очищувач повітря, а коли - зволожувач?
Зволожувачі - це сезонні пристрою. Це тому, що взимку у нас проблеми з сухим повітрям в приміщенні. Влітку рівень вологості в приміщенні зазвичай підвищується, і нам потрібні осушувачі.

Це велика різниця між зволожувачами і очисниками повітря.

Очищувачі повітря, навпаки, не сезонні. Вони використовуються цілий рік, тому що забруднювачі повітря постійно накопичуються в приміщенні, незалежно від пори року.

Звичайно, для людей із сезонною алергією має сенс використовувати очищувачі повітря з фільтром H13 HEPA на більш високих швидкостях в цю пору року.

Приклад: кінець березня і квітень - сезон пилку. Дерева і трави виробляють пилок, що переноситься вітром в наші будинки.

Ціна зволожувачів і очищувачів повітря
Між увлажнителями і очисниками повітря також велика різниця в їх вартості.

Зволожувачі стоять досить недорого. Зазвичай вони коштують менше 100 доларів в залежності від моделі.

Очищувачі повітря можуть бути набагато дорожче. Немає нічого незвичайного в тому, щоб заплатити більше 500 доларів за один з кращих очисників повітря. Приклад: Molekule Air, кращі очищувачі повітря Dyson, Airdog X5, Alen BreatheSmart 75i і кращий очищувач повітря Coway стоять понад 500 доларів.

Звичайно, є більш дешеві марки очищувачів повітря, такі як Hathaspace, Okaysou, Winix і Levoit, і це лише деякі з них. Вони можуть коштувати всього 100 доларів.

Що потрібно додатково враховувати при покупці очищувача повітря, так це сталу вартість змінних фільтрів. HEPA-фільтри і фільтри з активованим вугіллям необхідно замінювати кілька разів на рік; витрати на це можуть легко перевищити 100 доларів в рік.

Деякі компанії виробляють як очисники, так і зволожувачі повітря. Це може бути потенційною причиною того, що людям важче розрізняти зволожувачі повітря та очищувачі; їх виробляє одна і та ж компанія.
Чи можна використовувати очищувач і зволожувач повітря разом?
Звісно. Насправді, якщо у вас є проблеми як з низькою якістю повітря в приміщенні, так і з сухим повітрям, рекомендується використовувати і очищувач, і зволожувач.

Це має сенс, тому що очисники та зволожувачі повітря вирішують різні проблеми. Очевидно, обидва мають відношення до повітря в приміщенні.

Чи є в одному очищувач і зволожувач повітря?
Існують тисячі різних очищувачів і зволожувачів повітря. Однак є тільки дюжина або близько того хороших комбінацій очищувачів повітря і зволожувачів.

Коротше кажучи, очисники та зволожувачі повітря в одному складі дійсно існують, але їх набагато менше, ніж окремих очищувачів і зволожувачів.

Придбати Очищувач і зволожувач повітря в Україні, ціна якого є найвигіднішою на ринку, а також замовити доставку, можливо, оформивши замовлення на сайті інтернет-магазину 🛒 CamSecurity.com

Часті питання про категорію Очищувачі та зволожувачі повітря