Який тип камери відеоспостереження мені вибрати? купить по хорошей цене с доставкой и установкой.
Пояснення типів камер відеоспостереження: як вибрати камеру відеоспостереження? Повний посібник для всіх
Типове питання, яке нам ставлять у магазині Camsecurity: «Який тип камери відеоспостереження мені вибрати?»
Це досить поширене питання, яке стоїть на одному рівні з: Як мені вибрати правильну камеру, враховуючи, що зараз ринок пропонує так багато варіантів, і що означають ці характеристики? Дротові чи бездротові, зовнішні та внутрішні відмінності? Ми можемо просто описати це як купу питань, на які ви ще не знаєте відповіді. Тому мета цього матеріалу — спробувати відповісти на ці питання повноцінним, але максимально компактним чином. Мене звуть Даніель, магазин Camsecurity.
Найкращий спосіб, як я бачу, як це вирішити, — це поставити собі низку питань, бо саме це відбувається, коли нашому продавцю дзвонять — він ставить ці запитання, щоб запропонувати людині те, що їй справді потрібно. Набір наступних питань:
Тип передачі: аналоговий чи мережевий?
Місце встановлення:
Тип корпусу;
Погодні умови;
Використовуйте сценарії;
Особливості/Додаткові можливості/Розумні функції:
пасивний інфрачервоний датчик або виявлення руху на програмному рівні;
Тип передачі даних Wi-Fi у порівнянні;
Батарея заряджена;
ІЧ нічне бачення;
Поворотно-похилі та поворотні камери;
Виявлення аномального звуку;
Перетин лінії та захист регіону;
Виявлення осіб та розпізнавання осіб;
Вам це потрібно?
1. Аналоговий чи мережевий?
Ми почнемо з основ - аналогова камера АБО мережева IP-камера з інтернет-протоколом. В цілому йдеться про те, як відбувається процес передачі даних: для аналогового типу – камера є лише пристроєм відеозахоплення, з якого дані передаються по коаксіальному кабелю прямо на відеореєстратор, якщо не брати до уваги цифрового відеореєстратора, який обробляє ці дані і дає вам можливість щоб дивитися його в режимі реального часу з DVR і пересилати відео по мережі на будь-який інший мережевий пристрій, таке як ПК, телефон і т.д. , а також мережна камера – це окремий мережевий пристрій зі своєю адресою, що в сумі робить мережну камеру автономним пристроєм, здатним записувати відео, обробляти його всередині себе, передавати на інші мережні пристрої та навіть зберігати оброблені відео на карту MicroSD, якщо вона має порт для нього, і ви його підключили. Також зверніть увагу, що зазвичай аналогові камери набагато дешевші, ніж мережеві.
Система аналогових камер:
Набагато дешевше, ніж IP-камери (може бути вам просто не потрібні всі ці функції в IP-системі?)
Без затримки
Відсутність інтерференції зображення
Потрібно отримати відеореєстратор
Погана розумна функціональність
Велика дальність передачі кабелем: 500-800 м.
Нездатність «модернізуватися»
Найнижча роздільна здатність / найгірше зображення (частково)
Старий та золотий
Мережа
Дорожче (приблизно в 1,5 рази та вище)
Немає потреби у відеореєстраторі
Пряма передача відео на мережеві пристрої: телефони, ПК
Можливість запису прямо на microSD камери
Відеоперешкоди через проблеми з мережею
Великі можливості для оновлення системи
Доступна вища роздільна здатність / краща якість зображення
Широкий набір розумних функцій: Face/Zones/Advanced Motion тощо.
Невелика дальність передачі кабелем: до 100 м. (оновлюється через подовжувачі)
Додаткові параметри: акумулятор/Wi-Fi/дротовий/PTZ/риб'яче око і т.д.
Велике навантаження на мережу та велика витрата інтернет-трафіку
Супер ультра сучасний
Підсумовуючи – з аналоговою камерою обов'язково наявність відеореєстратора у парі з нею. З мережним типом вам потрібна лише камера. Також перевага аналога – якщо ви будете дивитися відео прямо на відеореєстраторі, то взагалі не буде затримки, такої звичної для мережевих камер, оскільки потрібен час на обробку та декодування відзнятого відео в цифровий файл усередині відеореєстратора. камери, а потім відправити його вам по мережі. Саме тому мережеві камери дорожчі за аналогові — вони розумніші. Також довжина коаксіального кабелю для аналога може досягати 500 або 800 м. без втрат, у той час як стандартна кручена пара, що використовується в IP-системах, досягає 100 м. тільки. Хоча можна використовувати якісь подовжувачі, але спочатку це номери. Величезною перевагою мережевого типу є набагато ширший спектр інтелектуальних функцій. . Крім того, чим вищий роздільна здатність аналогових камер, тим нижчий параметр запису кадрів за секунду. Крім того, лінійка IP-камер може запропонувати набагато більшу роздільну здатність і краще зображення на виході.
2. Місце встановлення - тип кузова / погодні умови / сценарії використання.
Після того, як ви вирішили, чи є це аналоговим або мережевим типом для вас, наступне питання, яке потрібно поставити собі, це місце установки, яке впливає на тип корпусу xamera і сценарії використання. Місце встановлення, а здебільшого це те, що визначає тип корпусу вашої камери. Отут і відбувається вся плутанина. Зовнішня, внутрішня, кругла, купольна, панорамно-похило-зумова або з різними формами та набором функцій, що пропонуються на ринку - кубічна, кругла, прожекторна камера, що працює від батареї, домашня Wi-Fi. А також характеристики - що вони всі означають? Відверто кажучи, зараз мають значення лише кілька основних характеристик. Всі камери відеоспостереження діляться на зовнішні та внутрішні, всі інші опціональні функції. Раніше був чіткий поділ на кшталт корпусу - циліндрична камера для вулиці, купольна в основному для приміщення, хоча це помилка. Купольні камери можуть бути зовнішніми, але це не має значення. Справа в тому, що різноманітність пропонованих форм величезна, ніщо дійсно відрізняє внутрішню камеру від зовнішньої - це захист корпусу, всі інші функції, такі як Wi-Fi, батарея, прожектор, функції панорамування або нахилу та масштабування є додатковими і залежать тільки від ваших побажань та переваг.
Ви, напевно, чули про рейтинги захисту IP від проникнення. Ваш телефон, ймовірно, має стандартний для сучасних смартфонів ступінь захисту корпусу IP67 або IP68, і цей параметр варіюється від IP 00 до IP69, де 1-а цифра означає захищеність від проникнення або пилу, а 2-а цифра відповідає за стійкість до води, дощу, снігу та тиску. . І я сказав би, що зовнішній тип починається з рейтингу IP65-66. Це перший параметр, який слід звернути увагу, якщо ви плануєте придбати зовнішню камеру. Тепер другий трохи спірний. Це код ІЧ або клас вандалостійкості. Визначає силу удару, що прикладається до камери, чим вище число, тим більшу силу удару може витримати камера. З одного боку, це необов'язково, багато сучасних камер зовнішнього спостереження з Wi-Fi не мають цієї функції, і нічого страшного, аби ваша камера була встановлена досить високо, щоб людина з битою не могла до неї дотягнутися, але з іншого боку іноді вона незамінна. Особливо у громадських місцях типу метро, магазинів тощо. Також є питання який корпус вибрати пластик чи метал? Тому що пластикові часто дешевші. Те саме і тут - камера в пластиковому корпусі може бути внутрішньою і зовнішньою, але вона точно не витримає ні удару, ні кинутого в неї каменю. Але в цілому можна встановити пластикову камеру на відкритому повітрі, але переконайтеся, що вона досить висока і ступінь захисту корпусу вище за IP65. Те саме і тут - камера в пластиковому корпусі може бути внутрішньою і зовнішньою, але вона точно не витримає ні удару, ні кинутого в неї каменю. Але в цілому можна встановити пластикову камеру на відкритому повітрі, але переконайтеся, що вона досить висока і ступінь захисту корпусу вище за IP65. Те саме і тут - камера в пластиковому корпусі може бути внутрішньою і зовнішньою, але вона точно не витримає ні удару, ні кинутого в неї каменю. Але в цілому можна встановити пластикову камеру на відкритому повітрі, але переконайтеся, що вона досить висока і ступінь захисту корпусу вище за IP65.
3. Можливості/Додаткові можливості/Розумні функції>
Кілька слів про особливості, розумні функції та додаткові функції. Камера тільки з Wi-Fi для зовнішньої та внутрішньої зйомки – це нормально, але, як згадувалося раніше – за нетипових погодних умов, таких як дощ, сніг, сильний вітер тощо. , під час передачі даних типу Wi-Fi — пам'ятайте про можливі втрати з'єднання, перешкоди на відео. , з'єднання з камерою раптово вмикається і вимикається. Отже, Wi-Fi зовнішнього типу найчастіше зустрічається в районах з надійними погодними умовами, а домашня камера Wi-Fi - у мене вдома їх кілька. Крім того, якщо ваша камера підключена до того ж маршрутизатору Wi-Fi, що й інша ваша побутова техніка, така як ноутбуки та телефони, і вона безперервно записує відео з роздільною здатністю 4K, чекайте хорошого мережного навантаження. Камери з вбудованим у корпус прожектором та сиреною відмінно підходять для використання поза приміщеннями, вони зазвичай мають високий рівень захисту корпусу IP67+ IK, але потребують багато енергії.
PIR або пасивний інфрачервоний датчик , що використовується для виявлення руху, здатний визначати температуру тіла, зазвичай виглядає як лампочка, що випирає на камері, або вони можуть бути вбудованими, а не випирають. І навпаки, це програмне виявлення руху чи зміна пікселів для виявлення зображення. З короткого опису можна здогадатися, що звичайний вбудований ІЧ-датчик набагато точніший, і він набагато точніший. І це робить камеру трохи дорожчою — але це коштує кожного цента, оскільки це значно зменшить кількість помилкових спрацьовувань, на відміну від програмного виявлення руху.
Тепер про камери з батарейним живленням. З одного боку, це робить вашу камеру абсолютно бездротовою у поєднанні з передачею даних по Wi-Fi .. і це гарний та сучасний варіант. Але ми наштовхуємося на ті ж проблеми, що і при передачі Outdoor Wi-Fi – погодні умови та завантаженість мережі. До того ж — у регіонах із зазвичай високою чи низькою температурою ваша камера на батарейках нічого не варта. Пам'ятай коли у вас взимку раптово відключався телефон у руці? Те ж саме… Літієва батарея – старий ворог низьких температур у поєднанні із мережним навантаженням…. Ну так…
Далі йде PTZ, що позначає Pan, Tilt та Zoom. Отже, камери, які можуть переміщати свій об'єктив від 0 до 90 градусів по вертикалі та від 0 до 360 градусів по горизонталі, плюс вони мають механічний варифокальний об'єктив, який може висуватися та динамічно змінювати кут огляду та збільшувати без втрати якості. Зазвичай камери цього класу використовуються в більш професійному середовищі через високу вартість, складність налаштування та вирішення складніших завдань. Але у них є реалізація у споживчому сегменті – похило-поворотні камери PT.. Те саме, що і PTZ, але світліше, ті ж 0-90 градусів по вертикалі та 0-360 по горизонталі, але зазвичай без збільшення. 2 або 4 мегапікселі, досить просте налаштування і дуже хороша продуктивність. Зазвичай вони мають датчик PIR, і вони реагують на рух або незвичайний звук. У такому разі вони можуть відрегулювати положення лінзи, щоб відстежити подразника, який підняв тривогу. Або ви можете взяти його під свій контроль і переконатися, що все гаразд на всіх 360 градусів навколо камери на вашому місці.
Нічне бачення. Звичайно, знову поділ на зовнішню та внутрішню, тому що від вуличної камери нормально очікувати збільшення дальності нічного огляду вище 10, 20, 30 метрів та більше. Це досягається за рахунок потужніших інфрачервоних світлодіодів, вбудованих в корпус камери, так що це ще одна характеристика, пов'язана із зовнішнім типом, на яку слід звернути увагу при виборі камери.
Найбільш поширені інтелектуальні функції: захист перетину лінії та області, виявлення осіб, виявлення руху, виявлення аномального звуку та PTZ. А оскільки рух, звук та PTZ я вже розкрив, то залишилося розпізнавання облич. Насамперед: розпізнавання осіб - це не розпізнавання осіб, яке виконує захоплення і запам'ятовує унікальні риси особи людини. Це поширена помилка. Виявлення осіб — це програмний алгоритм, спрямований зниження кількості помилкових спрацьовувань. Завдяки спеціальному програмному алгоритму він здатний відрізнити людське обличчя від інших об'єктів і видів. А в парі з ІЧ-датчиком це дає більшу точність і його не можна назвати дорогим, доступним і гідним. Залишився перетин лінії та захист регіону. Зазвичай є на обладнанні початкового рівня. Принцип простий - на зображенні з камери ви малюєте лінію або якусь, скажімо, прямокутник, щоб виділити його та відокремити від інших областей у полі зору камери. І ми встановили правило, що колись хтось перетинає намальовану лінію або входить у цей прямокутник — Бум, тривога чи він може просто їх зарахувати, але це не так цікаво, як перший варіант.
При виборі камери безпеки, аналогової або мережевої, купольної, револьверної, круглої форми, Wi-Fi, з живленням від батареї, з панорамуванням, нахилом та зумом, у приміщенні або на відкритому повітрі тощо. Прилад відеоспостереження – багато факторів та підводного каміння, які раніше могли побачити лише професіонали, а тепер вогонь перейшов до людей. Ми часто отримуємо дзвінки, які звучать так: "Я просто хочу цю камеру і все". А потім виявляється, що людині для цього випадку потрібна зовсім інша камера. І отримуємо повернення. І ви отримаєте скалку в дупі і дарма витрачений час. Тепер ви знаєте, як підібрати фотоапарат саме під ваші потреби, побажання, уподобання та ваш унікальний випадок. Або нехай це зроблять професіонали, але не відмовляйтесь від консультації. У магазині Camsecurity ми можемо допомогти вам вибрати ідеальну камеру або будь-який інший пристрій відеоспостереження. У нас є мережеві камери, аналогові, прожекторні, камери нічного бачення та багато іншого.