Power over Ethernet (PoE) купить по хорошей цене с доставкой и установкой.
Технологія PoE – що таке PoE? (Харчування через Ethernet)
Технологія Power over Ethernet (PoE) відіграла перетворюючу роль у розробці та розгортанні систем спостереження та Інтернету речей (IoT). Унікальна можливість передавати як харчування, так і дані по тому кабелю Ethernet зробила революцію в тому, як підрядники, електрики і домовласники підходять до провідної інфраструктури як в будинках, так і на підприємствах. Зручність, ефективність та загальна практичність технології PoE стимулювали збільшення кількості прокладених проводів Ethernet (також відомих як мережеві з'єднання). З появою розумного домашнього обладнання та зростаючим попитом на взаємопов'язані пристрої, такі як камери та системи безпеки, PoE продовжує приносити величезну користь.
Що таке живлення через Ethernet (PoE)?
Power over Ethernet (PoE) — це мережна технологія, що використовується у дротових локальних мережах (LAN), яка забезпечує подачу електроенергії та даних на пристрої по одному й тому кабелю передачі даних Ethernet. Це означає, що пристрої можуть отримувати живлення та дані по одному кабелю, що усуває необхідність в окремих адаптерах живлення або шнурах живлення.
PoE був встановлений як стандарт у 2003 році з метою живлення та мережевих пристроїв, таких як точки бездротового доступу (AP) та телефони з передачею голосу по IP (VoIP). До стандартизації PoE різні телекомунікаційні компанії використовували власні розробки та пристрої PoE.
Як працює PoE?
Технологія PoE походить від пристроїв, які називають комутаторами і інжекторами (також званими проміжними станціями). Ці пристрої перетворюють потужність змінного струму з настінної розетки на потужність постійного струму. Потім потужність постійного струму передається на пристрої, такі як камери безпеки PoE по кабелях Ethernet.
Кабелі Ethernet складаються з восьми проводів, згрупованих у чотири пари, кожна пара скручена разом; через це їх називають «крученими парами». Технологія PoE використовує дві з цих чотирьох кручених пар для передачі електричного струму на живлення.
PoE забезпечує діапазон напруги від 44 до 57 вольт постійного струму цих пар проводів, причому 48 вольт є найбільш поширеним. Цей помірний діапазон напруги обраний через його ефективність передачі потужності, а також дотримання стандартів безпеки.
Які пристрої використовують PoE?
У минулому технологія Power over Ethernet розроблялася переважно для конкретних пристроїв окремих виробників. В основному він використовувався для точок бездротового доступу та телефонних систем бізнес-мереж до його стандартизації Інститутом інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE) у 2003 році.
Після стандартизації технологія стала доступнішою для ширшого кола виробників і компаній, що призвело до її включення до багатьох електронних пристроїв. Однак протягом перших півтора десятиліть PoE міг забезпечувати потужність лише до 15,4 Вт. Це обмеження обмежувало типи електроніки, які могли б використовувати цю технологію для пристроїв з низьким енергоспоживанням.
У 2018 році з'явився новий стандарт, відомий як PoE+ або високопотужний PoE. Ця технологія може забезпечити потужність 30 Вт. Подальше удосконалення, що називається PoE++, може забезпечити ще більшу потужність. PoE++ забезпечує потужність до 60 або 100 Вт залежно від режиму.
Нижче наведено деякі з найпоширеніших пристроїв, що використовують PoE, PoE+ та PoE++:
PoE-пристрої з низьким енергоспоживанням
Камери безпеки з фіксованим об'єктивом та моторизованим зумом
PTZ-камери малого та середнього розміру із зумом від 4X до 12X
Голос по IP-телефонії
Бездротові точки доступу
Пристрої контролю доступу
Домофони
РК-екрани та невеликі комп'ютерні монітори
Невелика розумна побутова техніка, така як системи сигналізації, термостати та динаміки.
колаж із пристроїв PoE
Пристрої високої потужності PoE+ та PoE++
Великі PTZ-камери безпеки з 16-кратним, 25-кратним або більше кратним зумом
Точки бездротового доступу з високим коефіцієнтом посилення
Обладнання для відеоконференцій
Великі світлодіодні дисплеї
Системи відеотелефонії
Віддалені комп'ютерні термінали та тонкі клієнти
Аудіо/відео обладнання
Системи торгових точок (POS)
колаж із пристроїв PoE plus
Переваги PoE
Power over Ethernet постійно змінює способи проектування, живлення та підключення електроніки до комп'ютерних мереж у наших будинках та на підприємствах. Розвиток технології «розумний дім» багато в чому завдячує своєю популярністю досягненням PoE. Використання PoE має безліч переваг.
Доступний
Однією з основних переваг технології PoE є її економічність. Встановлення інфраструктури PoE коштує дешевше, ніж традиційні електромонтажні роботи, а також вимагає меншого обслуговування. Більше того, використання PoE для живлення пристроїв на коротких відстанях ефективніше, ніж встановлення окремих адаптерів живлення для кожного пристрою. Ця ефективність може призвести до помітної економії на рахунках за електроенергію у житлових будинках та невеликих офісах з часом.
Проста установка
Ще одним аспектом використання PoE є зручність використання одного мережного кабелю порівняно з товстішими електричними або коаксіальними кабелями. Мережевий провід, як правило, тонший і гнучкіший, що спрощує його встановлення. Крім того, установка не вимагає жодних спеціальних навичок або сертифікатів. Однак для комерційних будівель або будівництва нових будинків можуть знадобитися дозволи або ліцензії у певних містах чи округах.
Надійність
В останні роки на споживчому ринку спостерігається тенденція до використання бездротових пристроїв та пристроїв із підтримкою WiFi. Ця тенденція призвела до того, що деякі люди віддають перевагу зручності бездротової технології, а не надійності провідного обладнання. У той час як Wi-Fi дійсно служить для таких пристроїв, як ноутбуки, смартфони, планшети та смарт-телевізори для відпочинку, він зазвичай недостатньо надійний для критично важливих програм, таких як камери відеоспостереження, робочі телефони та системи точок продажу. Варто подумати про встановлення кабелів Ethernet, щоб використовувати технологію PoE для таких важливих потреб.
Свобода дизайну та планування
Завдяки можливості передавати живлення та дані по одному кабелю, PoE забезпечує неперевершений рівень налаштування. Пристрої, що використовують PoE, не вимагають окремих адаптерів живлення і не повинні знаходитись поруч із розетками. Їх можна розмістити в будь-якому місці, де можна прокласти кабель Ethernet. Така гнучкість конструкції також сприяє економії коштів, оскільки усуває необхідність наймати електриків для прокладання дорогих мідних силових проводів та встановлення розеток.
Інтелектуальні пристрої
Пристрої PoE є інтелектуальними пристроями. Наприклад, серед камер безпеки, порівняно з аналоговими камерами безпеки, камери PoE зазвичай є інтелектуальними камерами безпеки, які мають процесор і забезпечують інтелектуальне виявлення подій. Інтелектуальне виявлення подій може містити інтелектуальне виявлення руху з фільтрацією тіл людей та транспортних засобів.
Недоліки PoE
Як і все в житті, технологія Power over Ethernet (PoE) не є ідеальною. Незважаючи на те, що технологія PoE докорінно змінила способи організації мережі та живлення для низьковольтної електроніки, при вивченні технології PoE необхідно пам'ятати про певні аспекти.
Сумісність - активна та пасивна
Однією з проблемних областей є сумісність, особливо між активними та пасивними системами. Незважаючи на те, що PoE є стандартом IEEE, при установці пристроїв PoE можуть виникнути проблеми сумісності. Активні пристрої PoE, наприклад, здатні взаємодіяти з комутатором PoE або інжектором живлення PoE, який сигналізує джерелу живлення про напругу та силу струму, необхідні кінцевому пристрою. Однак пасивні комутатори або інжектори PoE не виконують жодних погоджень та відправляють необроблену нерегульовану потужність на кінцеві пристрої. Неузгоджена потужність пошкодить пристрої, що вимагають нижчої напруги або струму. У нашій статті "Різниця між активним і пасивним PoE" ця тема детально розглядається, особливо щодо камер IP PoE.
Обмеження на відстані
Було б чудово, якби PoE був універсальним рішенням для подачі живлення та даних на пристрої на будь-якій відстані, але, на жаль, він має обмеження. Кожен кабель Ethernet, PoE чи ні, має обмеження 328 футів або 100 метрів, і саме тут починається втрата даних. PoE також не застрахований від перепадів напруги, і це також обліковується. З іншого боку, існують пасивні подовжувачі PoE, яким не потрібне зовнішнє джерело живлення та які можуть передавати дані ще на 328 футів (100 м), а з другим подовжувачем – до 984 футів (300 м). І останнє, але не менш важливе: деякі виробники розробили нові технології, які називаються «розширеним PoE» або «ePoE», які не вимагають розширювачів.
Вимкнення
Одна з найбільших проблем з використанням PoE полягає в тому, що більшість пристроїв підключаються до комутатора PoE з кількома портами. Це означає, що всі пристрої в системі зазвичай підключені до того самого комутатора або комутаторів, які знаходяться в одному підсобному приміщенні або в серверній. Якщо комутатор вийде з ладу, то всі пристрої, які були підключені до нього, відключаться. Хоча замінити комутатор нескладно, запасний комутатор повинен бути завжди доступним, і хтось повинен бути присутнім для його встановлення. Якщо ви не плануєте заздалегідь, зламаний перемикач або вимкнення електроенергії можуть мати катастрофічні наслідки для систем, що використовують живлення PoE.