Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) купить по хорошей цене с доставкой и установкой.
Вибір та розрахунок джерела безперебійного живлення (ДБЖ)
У світі дуже важливо мати безперебійну подачу електроенергії. У деяких ситуаціях, коли забезпечення безперебійного живлення має вирішальне значення для роботи об'єкта або пов'язаних з ним електричних пристроїв, можна використовувати джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Тут ми розглянемо різні типи ДБЖ та інші міркування щодо вибору правильного блоку/блоків.
Пристрої ДБЖ забезпечують обмежену кількість резервного живлення при відключенні живлення або падінні напруги до невідповідного рівня та забезпечують працездатність та безпеку обладнання. Коли мережне живлення підключено та працює правильно, воно підтримує живлення підключеного обладнання та його роботу відповідно до призначення. У разі перебою в подачі електроенергії, навіть при падінні напруги, що подається нижче рекомендованого рівня або повному відключенні живлення, ДБЖ забезпечує власне харчування для підтримки роботи обладнання протягом певного періоду часу.
Вибір та розрахунок джерела безперебійного живлення (ДБЖ)
Типи ДБЖ
Залежно від сфери застосування та необхідного рівня захисту електроживлення існує два (2) різних типи ДБЖ: роторний і статичний.
Обертаються або «механічні» ДБЖ зазвичай використовуються для забезпечення більш високого рівня резервного живлення на короткий час, поки резервні генератори не можуть бути запущені та синхронізовані з мережею електропостачання об'єкта. Великий механічний маховик зберігає кінетичну енергію у вигляді інерції, яка використовується для забезпечення живлення на короткий час, щоб дозволити резервним генераторам запуститися і синхронізуватися. Основна перевага роторного ДБЖ полягає в тому, що в ньому немає батарей, які потрібно обслуговувати чи замінювати.
Оскільки цей тип ДБЖ має відносно короткий час віджиму, зазвичай 15-30 секунд без додавання якої-небудь енергії, він зазвичай поєднується з дизельним генератором для забезпечення більш тривалої автономної роботи. Цей дизельний генератор малий у порівнянні з тим, що потрібний для забезпечення електроенергією конкретного об'єкта або об'єкта, і розрахований лише на короткі періоди часу, щоб підтримувати обертання маховика.
Роторні ДБЖ найкраще підходять для умов, в яких є кілька коротких кидків напруги, наприклад, коли кілька двигунів постійно включаються та вимикаються, супутникові станції та радіомовні станції. Їх також можна використовувати в установках із високим рівнем безпеки, наприклад, у військових цілях. Динамічний роторний ДБЖ (ДРУПС) - це досконаліший тип роторного ДБЖ, в якому генератор має два режими: кондиціонуючий і незалежний.
У режимі кондиціонування, коли мережна напруга знаходиться в допустимих межах, ДБЖ діє як двигун, рухаючи головний вал для накопичення кінетичної енергії в акумуляторі.
При збої мережного живлення або коливання напруги, без втручання користувача, він переключається в незалежний режим, в якому накопичена кінетична енергія передається на статор-альтернатор, що діє як генератор. При необхідності дизельний двигун запускається та з'єднується зі статором-генератором шляхом замикання електромагнітної муфти. Потім енергія передається від дизельного двигуна до синхронної машини, яка забезпечує харчування навантаження.
Статичні ДБЖ складаються з батареї та інтелектуального електричного перетворювача, який забезпечує безперервну подачу живлення за порушення мережного живлення. Статичний ДБЖ може бути лінійно-інтерактивним або інтерактивним (подвійне перетворення):
Лінійний інтерактив: ДБЖ контролює джерело живлення та перемикається на батарею лише за потреби. Він здатний автоматично регулювати напругу, реагуючи на умови високої та низької напруги, використовуючи автотрансформатор для компенсації цих провалів та сплесків без перемикання живлення від батареї. У цій топології джерело електроенергії є першою лінією живлення, а технологія інвертора/перетворювача дозволяє заряджати акумулятор ДБЖ під час нормальної роботи. Коли тригерна подія відбувається, він перетворює енергію батареї в змінний струм для використання підключеним обладнанням. Якщо очікується тривале вимкнення електроенергії, заряд батареї дозволяє безпечно вимкнути пристрій.
Онлайн: онлайн-ДБЖ використовує технологію подвійного перетворення для постійного випрямлення вхідного мережевого живлення та інвертування його назад у змінний струм, щоб постійно забезпечувати "реконструйовану" форму хвилі, в цьому випадку батареї завжди підключені до інвертора. Коли тригерна подія відбувається, випрямляч автоматично шунтується, і батареї підтримують подачу живлення до тих пір, поки живлення не буде відновлено. При відновленні живлення випрямляч несе навантаження та одночасно заряджає акумулятори.
Через це плавний переход онлайн-ДБЖ є найдорожчим типом, проте він ідеально підходить для додатків, де необхідна гальванічна ізоляція або де є обладнання, чутливе до коливань потужності, таке як більшість сучасної електроніки.
Статичні ДБЖ підходять для ширшого спектра застосувань і тому більш поширені, ніж роторні ДБЖ. Статичні ДБЖ також пропонують нижчі витрати на встановлення та підвищену ефективність, проте необхідно враховувати технічне обслуговування та знос батарей у довгостроковій перспективі.
Вибір та розрахунок джерела безперебійного живлення (ДБЖ)
Вибір ДБЖ
Вибір ДБЖ правильного розміру для програми має вирішальне значення, оскільки пристрій меншого розміру не відповідатиме вимогам навантаження і може не працювати належним чином у разі вимкнення електроенергії. чиста вигода для цієї програми.
У більшості випадків ДБЖ не буде забезпечувати достатню потужність протягом досить тривалого часу, щоб підтримувати роботу всіх підключених пристроїв, він призначений тільки для забезпечення достатньої потужності доти, доки не буде активована альтернативна система резервного живлення, така як генератор, як генератор відповідного розміру. /s, який буде підтримувати живлення сайту або об'єкта доти, доки не буде відновлено електроживлення. На базовому рівні ДБЖ принаймні дозволить комп'ютерам, серверам та іншим елементам підприємства, таким як ПЛК, продовжувати працювати досить довго, щоб ініціювати безпечне відключення доти, доки живлення не буде безпечно відновлено.
Основним чинником, який слід враховувати щодо розміру ДБЖ, є час роботи підключеного навантаження. У другій частині цієї статті ми розглянемо час роботи або час утримання, типи батарей, фізичні розміри та встановлення блоку ДБЖ/с.