Тепловізор для військових
У сучасному світі високотехнологічні рішення часто відіграють вирішальну роль, коли йдеться про успіх чи провал військової операції.
Лідери галузі постійно шукають нові способи модернізації свого обладнання, щоб оптимізувати його продуктивність, посилити захист та досягти успіху в кожній місії.
Солдатам на передовий надається доступ до новітніх бойових технологій, що дозволяє придушувати ворожі цілі та захищати свої військові бази. Однією з найважливіших технологій, які вони використовують сьогодні, є ТЕПЛОВІЗОР.
ЩО ТАКЕ ТЕПЛОВІЗОР?
ТЕПЛОВІЗОР — це метод, який переважно використовується військовими для покращення видимості об'єктів в умовах поганої видимості.
ТЕПЛОВІЗОР - це сучасна технологія, яка використовує інфрачервоне випромінювання та теплову енергію для інтерпретації інформації про тепло об'єктів. Потім він використовує цю інформацію для формування зображень, особливо при роботі в умовах поганої видимості.
За минулі роки ця технологія набула широкого спектру застосування. Одним із найпоширеніших застосувань є забезпечення зору в умовах низького або нульового освітлення. Це потужно, тому що може працювати за відсутності світла. Незалежно від того, чи знаходитесь ви в непроглядній темряві або в середовищі, наповненому туманом, димом або імлою. ТЕПЛОВІЗОР - один з найбільших винаходів не тільки для військових, але і для використання у всьому світі.
ЯК ПРАЦЮЄ ТЕПЛОВІЗОР?
Кожен об'єкт на Землі випромінює тепло. Інше слово для позначення тепла - інфрачервона енергія, яка діє як функція температури об'єкта. Коли об'єкт випромінює інфрачервону енергію, це називається тепловою сигнатурою.
Взагалі, чим гарячіше щось, тим більше радіації воно випромінює. Тепловізор або тепловізійна камера - це, по суті, датчик тепла. Однак чим більш просунута технологія, тим краще тепловізор зможе виявляти найменші відмінності в температурі для кращої чіткості та бачення.
Тепловізори працюють, збираючи інформацію про інфрачервоне випромінювання об'єктів. Потім він переводить цю інформацію в електронне зображення, що показує картину, що базується на різниці температур.
ТЕПЛОВІЗОР ПРОТИ НІЧНОГО БАЧЕННЯ
Основна відмінність між ТЕПЛОВІЗОРМ та нічним баченням полягає в тому, що для правильної роботи нічного бачення потрібне ближнє світло. З іншого боку, для правильної роботи теплобачення не потрібна жодна кількість світла.
Нічне бачення сутнісно посилює ближнє світло, тоді як ТЕПЛОВІЗОР просто використовує виявлення тепла для визначення об'єктів на лінії прямої видимості.
Ще одна відмінність полягає в тому, що система нічного бачення перетворює сцену на зображення із зеленим відтінком. Однак ТЕПЛОВІЗОР перетворює теплові сигнатури на різні жовті, помаранчеві або червоні зображення.
ВІЙСЬКОВІ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕПЛОБАЧЕННЯ
У 1929 році угорський фізик Кальман Тиханьї винайшов першу тепловізійну камеру для протиповітряної оборони у Великій Британії.
З того часу армії розробили довгий список військових застосувань теплобачення. Ось деякі з основних військових застосувань:
ПІХОТНИЙ СПОРЯДЖЕННЯ
Одне з найвідоміших застосувань теплобачення – у піхотній техніці.
Війська на передовій завжди знаходяться на передньому краї військової техніки. Військові лідери постійно прагнуть впроваджувати нові технології для вдосконалення свого піхотного спорядження, особливо коли це стосується теплобачення.
Наприклад, піхота може прикріпити тепловізійний приціл до рейкового інтерфейсу своєї зброї. Приціл зазвичай має два режими роботи - інфрачервоний та відео. Зображення може бути надіслано на екран, нашлемний окуляр або в окуляри нічного бачення.
Вони використовують ТЕПЛОВІЗОР у біноклях і монокулярах, які можуть включати різні функції, такі як лазерний покажчик, далекомір, GPS і магнітний компас.
Виявлення руху
Ще одне військове застосування теплобачення – виявлення руху.
Це відіграє вирішальну роль у зоні логістичного забезпечення (LSA) та системах автоматичного розпізнавання цілей (ATR). Технологія теплобачення в цьому випадку має бути здатною виявляти та ідентифікувати цілі.
Пасивні інфрачервоні датчики є однією з основних особливостей сучасної тепловізійної технології. Як основа систем виявлення руху, пасивні датчики забезпечують роботу на великій відстані незалежно від погоди.
АВТОМОБІЛЬНІ ПРИЦІЛИ
Більшість військових операцій включають певний рівень подорожей. Це спонукало розробки тепловізійної техніки для бойових машин. Військовим були потрібні тепловізори дальньої дії для встановлення на транспортні засоби.
Приціли, встановлені на транспортних засобах, дозволяють збройним силам швидко виявляти та усувати будь-які загрози.
ВІЙСЬКОВА БАЗА ОБОРОНИ
Інше основне застосування теплобачення у збройних силах – це базова оборонна технологія.
Військові бази є одним із найбільш уразливих місць для ворожих сил чи терористів. Зміцнення баз із ефективною охороною по периметру має вирішальне значення задля забезпечення безпеки військового персоналу.
Військові можуть використовувати надійні тепловізійні системи для швидкого виявлення та ідентифікації потенційних загроз, оперативного реагування та вибору правильного курсу дій.