Тепловізійний приціл
Протягом багатьох років теплобачення було міфом, і лише небагато обраних знали про його існування. Зараз він загальнодоступний та популярний у різних сферах діяльності. На цій основі створюється безліч пристроїв, які відкривають перед людиною нові можливості. З їхньою допомогою можна бачити у темряві та виконувати безліч завдань різної складності. Сучасні моделі такої оптики стали дешевшими за своїх попередників. Ця обставина відкрила доступ до теплобачення для всіх і уможливила придбання моделей з оптимальними характеристиками та необхідним набором функцій. Найбільш затребуваним товаром цієї категорії оптики є тепловізійні приціли (ТС).
Різні військові дії, нічне полювання та десятки інших заходів, що проводяться у нічний час, були б недоступні без сучасних тепловізорів. Ці пристрої здатні унікальним чином формувати теплове зображення обстежуваної території, за допомогою якого люди виявляють та ідентифікують тварин, людей, різне обладнання та навколишні предмети. Завдяки цьому користувач отримує цінну інформацію, яку використовує задля досягнення своїх цілей. Незважаючи на свою популярність, тепловізори є відносно простими пристроями. У цьому простота простежується у всьому, зокрема й у принципі дії.
Робота теплоскопів починається зі збору інфрачервоного випромінювання від усіх об'єктів, що оточують користувача. Цю роботу виконує лінза оптики, яка є одним із найважливіших елементів конструкції. За підсумками отриманої інформації створюється теплове зображення. Для цього інфрачервоні промені фокусуються та потрапляють на певні детектори. Останні завжди мають високу чутливість, тому не пропускають навіть малопомітне випромінювання. Ці деталі конструкції допомагають прицілу формувати так звану термограму. Після цього він перетворюється на електричні імпульси, що відправляються в електронну систему оптики. Там вони піддаються різним впливам, що дозволяє на виході отримати теплове зображення, видиме людині. Він прямує на дисплей прицілу, часто вбудований в окуляр. Фінальний кадр дозволяє побачити межі різних об'єктів та ступінь нагріву їхніх ділянок. Чим вища температура, тим яскравішим буде колір. Регіони, що сильно нагріваються, відрізняються теплими відтінками (наприклад, червоним, помаранчевим, різними варіаціями жовтого), а менш жаркі — холодними (зеленим, синім та ін.).
Коли вам знадобиться тепловізійний приціл для гвинтівки?
Технологія TI має багато застосувань. У той самий час у ситуації з прицілами, підтримують цю технологію, вибір варіантів експлуатації значно звужується. Це пов'язано зі специфікою такої оптики та її актуальністю лише у певних ситуаціях.
Основними користувачами тепловізорів є військовослужбовці. Цю оптику вони активно використовують при відпрацюванні взаємодії між бійцями, моделюванні бойових дій, пошуку солдатів та військової техніки супротивника. Звичайно, на війні така оптика стає незамінним помічником. Завдяки здатності вловлювати тепло через різні перешкоди, такі приціли будуть найбільш корисними в туман, під час запорошених бур або сильного задимлення. Вони стануть настільки ж ефективними і без освітлення, коли класичний ПНО не зможе сформувати яскраве та чітке зображення.
ТС часто стає елементом поліцейського екіпірування. Завдяки можливостям оптики співробітники правоохоронних органів швидко знаходять вночі злочинців, що сховалися, і знищують терористів снайперськими пострілами. Ефективність таких пристроїв має бути високою незалежно від навколишніх умов (наприклад, у погану погоду). У деяких випадках приціли стануть чудовими помічниками для охоронців. Вони дозволять своєчасно виявити порушника та за необхідності знешкодити його.
Інший варіант використання – нічне полювання. Ця популярна розвага мало схожа на класичне денне полювання і тому дарує мисливцям незабутні емоції. Завдяки поєднанню можливостей прицілу та технології TI можливе виявлення навіть добре захованих тварин та швидке точне визначення їхнього виду. Також дана оптика допоможе краще прицілитися та уникнути неточних пострілів.
Гвинтівки TS також доступні захисникам дикої природи. Їх забирають при обході території для виявлення сторонніх осіб (браконьєрів). Крім того, така оптика дозволяє точно стріляти дротиками з транквілізатором у нічний час, тим самим швидко присипляючи великих тварин, які потребують допомоги людини.
Тепловізійний чи нічний приціл – що для вас краще?
З моменту появи тепловізорів користувачі сперечаються, наскільки ефективна ця оптика і чи може вона конкурувати з аналогічними моделями нічного бачення. Неможливо зробити 100% вибір на користь однієї з технологій. Кожен краще проявить себе за певних обставин і допоможе людям упоратися зі своїми завданнями.
Якщо основним критерієм для покупця є вартість, то ТЗ поступається оптикою НВ. Різниця в ціні останнім часом стала набагато меншою, але вона все ще існує. У зв'язку із цією особливістю приладів людям з обмеженими фінансами слід обирати нічне бачення. Якщо на закупівлю нічної оптики буде виділено великі суми грошей, у пріоритеті залишаться тепловізійні моделі. Деякі особливості конструкції та менші характеристики у всіх ситуаціях пояснюють меншу ціну прицілів ПНО. При нестачі освітленості приціл НВ не зможе створити хороше зображення, а ось тепловізійні моделі дадуть очікуваний результат навіть у густий туман, сильний снігопад чи дощ. Картина буде чіткішою навіть при сильному задимленні або роботі тепловізійної оптики в місцях з високою ймовірністю піщаних бур.
Практично всі моделі тепловізорів стануть гарним варіантом для теплої пори року. При цьому оптика НВ стане чудовим помічником у сильні морози. Обидва типи прицілів стануть однаково ефективними для перехідного весняного та осіннього періодів. Ще одним важливим критерієм вибору на користь тієї чи іншої технології є особливість території, де експлуатується нічна оптика. На відкритій місцевості добре зарекомендують себе як пристрої TI, так і ПНО. Однак останнє буде корисним лише в місцях з густою рослинністю. У таких обставинах використання тепловізорів було б ідеальним рішенням. Ця оптика дозволить вам бачити крізь листя та гілки дерев, роблячи видимими будь-які приховані або замасковані об'єкти.
Моделі НВ ідеально працюють лише за наявності освітлення (наприклад, що випромінюється різними небесними тілами). Однак у густі чагарники, печери та подібні місця у похмуру ніч вони стануть марними. ТС зможе сформувати зображення за будь-якого освітлення. Навіть без світла теплова карта буде максимально чіткою та точною.
Судячи з попереднього, ПНО в одних умовах будуть добрим варіантом, а в інших – МС. У зв'язку з цим рекомендується купувати обидва типи оптики. Разом вони забезпечать користувачеві чудову видимість у нічний час за будь-яких умов навколишнього середовища.
Найкращі тепловізійні приціли AGM
Тепловізійні приціли від AGM ідеально підходять для всіх можливих застосувань цієї оптики. Вони поєднують у собі високу якість, відмінну ергономіку, надійність та працездатність у зовнішніх умовах. Секрет такого успіху у деталях. Для досягнення цієї мети річні збори акціонерів докладають виняткових зусиль і витрачають багато ресурсів. В результаті виходять тепловізори, які за всіма критеріями випереджають аналогічну оптику конкурентів. Серед безлічі пристроїв особливу увагу слід приділити кільком найбільш вдалим моделям, які завоювали популярність серед покупців і отримали позитивні відгуки.
Ключові параметри, що враховуються під час вибору:
Збільшення. Саме від цього показника залежить, наскільки близько ви зможете візуально наблизитися до об'єкта, що спостерігається. Вся нічна оптика, що випускається сьогодні, має оптимальне збільшення, що залежить від безлічі супутніх факторів. Однак у більшості випадків ідеальним вважається 4-кратний оптичний та 6-8-кратний цифровий зум. Є TS та подвійна продуктивність. Однак ці значення досягаються за рахунок дозволу, який зменшується зі збільшенням збільшення. Це неминуче призводить до погіршення якості зображення. Також надмірно велике збільшення звужує поле зору, створюючи певні труднощі користувачеві під час спостереження, прицілювання та стрільби.
Дозвіл. Багато власників ТЗ вважають цей параметр критичним. Від цього безпосередньо залежить якість зображення та вартість пристрою. Перш ніж шукати оптимальні значення, необхідно знати, що на отриманий результат впливає роздільна здатність прицілу та аналогічний параметр датчика температури. У зв'язку з цим потрібно не забувати про обох значеннях та враховувати їх при покупці тієї чи іншої моделі. Розглядаючи ТЗ з різними показниками, нескладно зробити висновок, що різниця в можливостях оптики буде не такою суттєвою. Тому рекомендується набувати моделей із середніми характеристиками. Вони матимуть помірну ціну та зможуть створювати теплову карту гарної якості. Без фінансових обмежень, ви можете вибирати за власними уподобаннями.
Діапазон. Істотною характеристикою будь-якого ТЗ є його дальність дії. Він показує, з якої відстані користувач може швидко ідентифікувати мету (вловлюватиметься тепло, що походить від об'єкта). Найпростіші моделі відрізняються дальністю дії 1000-1500 метрів. Пристрої середнього класу мають показники 2500-3000 метрів, а преміум-класу – 4000-4500 метрів. Вибір одного з варіантів залежить не тільки від ваших фінансових можливостей, а й від завдань, які потребують транспортного засобу. Якщо важливо точно стріляти за цілями, розташованими на невеликій відстані, можна обійтися недорогими прицілами. Купувати більш статусні моделі зі збільшеною дальністю рекомендується для поразки далеких цілей.
Вид сітки. Певний тип прицільної сітки забезпечує високу точність стрільби у кожному даному випадку. Деякі ідеальні для динамічної зйомки, інші – для спокійнішої зйомки, треті – для максимальної точності (спрощуючи процес внесення коригувань). Враховуючи цю особливість, рекомендується вибирати той чи інший варіант, виходячи з поточних потреб. У випадку з МС ідеально було б підібрати прицільну марку самостійно. Для цього в купленій моделі необхідно запрограмувати найпопулярніші варіації.
Частота поновлення. Це налаштування слід враховувати користувачам, які збираються використовувати ТЗ для спостереження за динамічними сценами (наприклад, тваринами, що швидко біжать на полюванні). Чим вища частота, тим точніше буде зображення. У сучасних моделей ця характеристика варіюється в межах 75-60 Гц. Найменші значення підходять для прицілювання за повільно рухомими і статичними цілями, а великі - по швидкорухаючих. Найчастіше зустрічаються пристрої із частотою 30-40 Гц, оптимальною для стрільців, що експлуатують ТЗ для багатьох цілей.
Тип масштабування. На сьогоднішній день TS використовує два типи зуму – цифровий та оптичний. Перший візуально збільшує об'єкти за допомогою спеціального програмного забезпечення, а другий завдяки унікальним характеристикам об'єктива. Обидва варіанти мають попит, тому вибір одного повинен стати головним болем виключно для покупця. Моделі з цифровим зумом коштують дешевше, але не гарантують такої ж гарної якості зображення, як пристрої з оптичним зумом.
Автономія. Люди, які постійно експлуатуватимуть ТЗ, звертають увагу на цю характеристику протягом кількох годин. Більшість сучасних моделей мають час автономної роботи 4-8 годин. Акумулятори, що використовуються, можуть бути знімними і незнімними. Перші є пріоритетними, оскільки дозволяють замінити розряджену батарею на нову та продовжити використання прицілу. Однак незнімні акумулятори краще захищені від вологи та інших зовнішніх факторів, що знижує втрати енергії та збільшує термін служби акумулятора.
Витрати. Вибираючи тепловізори, ніколи не слід забувати про їхню ціну. Вона варіюється в широкому діапазоні та залежить від десятків факторів. Доцільно купувати найдешевші моделі та використовувати їх для простих завдань (наприклад, полювання на великих тварин з невеликої відстані). Більш дорогі пристрої, у тому числі найскладнішого призначення, підходять для будь-яких цілей. Найважливішими складовими ціни є якість оптики, набір характеристик та широта функціоналу. Все це визначає можливості МС та їх ефективність при роботі у певних умовах.
Вага та габарити. Сучасні тепловізори компактні та максимально легкі. Незважаючи на це, все ж таки існують специфічні відмінності у розмірах та вазі, які можуть бути суттєвими для користувачів. На невеликих гвинтівках бажано використовувати найкомпактніші моделі. Вони гармонійно доповнять зброю і не перевантажать її ствол своєю вагою. Стандартні гвинтівки можна сміливо поєднувати практично з будь-якими сучасними тепловізійними прицілами. Крім того, обидва параметри, що розглядаються, впливають на відчуття користувача після натискання на спусковий гачок. Тому рекомендується експериментально підібрати варіант, щоб було максимально комфортно стріляти навіть по найскладніших мішенях.
Тривалість гарантійного терміну. Багатьом покупцям необхідно звернути увагу на цей показник, менш важливий, ніж інші параметри. Він відображає ступінь надійності та довговічності оптики. Чим довше гарантійний термін, тим більша ймовірність, що куплені вами тепловізори пропрацюють кілька років без поломок та будь-яких збоїв.
Аксесуари для тепловізорів
Усі тепловізори продаються у стандартній комплектації. Деяким покупцям цього може бути недостатньо, тому на допомогу прийдуть різні аксесуари. Всі вони допоможуть підвищити ефективність пристрою та безпеку експлуатації, а також розширити можливості користувача. Серед безлічі аксесуарів для тепловізорів можна знайти варіанти, що ідеально підходять для оптичних прицілів.
Найпопулярніші аксесуари:
Чохли різного призначення. Захисний чохол - один із найважливіших аксесуарів, який повинен мати кожен власник тепловізора. Залежно від матеріалу виготовлення може бути призначений для перенесення, зберігання або транспортування оптики. У першому випадку часто використовують простий чохол, що захищає приціл від контакту з іншими частинами спорядження, металевими елементами одягу та іншими предметами. Такий чохол завжди виготовляється з матеріалу, що не пропускає вологу. Завдяки цьому його можна використовувати навіть у погану погоду. Транспортувальний кейс має жорстку конструкцію. Передбачена суттєва фіксація оптики, завдяки чому будуть виключені будь-які її рухи та контакти, що виникають через нерівності дороги (при транспортуванні в автомобілі), необережне поводження з особистими речами та інше. Для зберігання рекомендується придбати чохол, який надійно захистить тепловізори від пилу. Для цього він повинен мати герметичний корпус із міцного матеріалу, який додатково захищатиме оптику від зміни вологості в приміщенні.
Кріплення для зброї. Використання унікальних реквізитів дозволяє без проблем встановити тепловізійні приціли на гвинтівку. Загальноприйняті стандарти виробляють усі їх, але часто мають унікальні особливості. Останній адаптує підставку під конкретну модель тепловізора, максимально спрощуючи її встановлення на зброю. Найчастіше такі аксесуари виготовляються із міцних і водночас легких матеріалів (наприклад, алюмінію чи сплавів на його основі). Це забезпечує надійність кріплення оптики та дозволяє уникнути надмірного обтяження всієї конструкції. У більшості випадків кріплення є суцільнометалевою конструкцією, що добре витримує ударні навантаження і не бояться інших зовнішніх впливів.
Дальномір. Цей корисний аксесуар є незамінним для власників тепловізорів, яким необхідно знати точну відстань до мети. Для сучасних моделей оптики рекомендується вибирати далекоміри лазерного типу. Вони максимально точно вимірюють відстань до мети та добре виконують свою роботу навіть за наявності певних перешкод (наприклад, снігопаду, дощу, туману). Більшість далекомірів, сумісних з тепловізійними прицілами, є компактними і легкими пристроями. Вони виконані в металевому корпусі, який витримує удари та захищає внутрішні частини конструкції від вологи та пилу. Також більшість моделей оснащена OLED-дисплеєм, на якому наочно відображаються результати вимірювань. Всі далекоміри мають свої характеристики, тому необхідно зробити вибір на користь тієї чи іншої моделі.
Відеокодер. Цей аксесуар являє собою пристрій, призначений для конвертації відеоконтенту в цифровий формат потокової передачі з можливістю подальшого збереження на будь-який знімний носій. За допомогою цього доповнення власники тепловізорів зможуть записувати свої дії та аналізувати їх після завершення зйомки. Створені відеоролики стануть джерелом важливої інформації, яка дозволить внести певні корективи та підвищити ефективність тепловізорів. Крім того, отримані відеоролики можна використовувати для створення навчальних відеоуроків, які допомагають новачкам швидко освоїти роботу з такою оптикою.
Дистанційне керування. Цей аксесуар далеко не найпопулярніший, але його корисність в деяких випадках не можна недооцінювати. Цей пристрій найкраще підходить мисливцям, які хочуть змінювати налаштування тепловізора, одночасно спостерігаючи за тваринами. Більшість пультів підключаються до місця за допомогою Bluetooth. Цей варіант є оптимальним, оскільки всі дії (натискання кнопок) миттєво передаються на оптику. Для керування можна використовувати 3-6 кнопок та колесо прокручування. Всі ці елементи налаштовані на певні команди, які може задати користувач. Сучасні пульти дистанційного керування тепловізійними прицілами виготовляються із легких матеріалів. Їхній корпус надійно захищений від вологи та пилу, що робить його придатним для використання на відкритому повітрі. На його поверхні часто встановлюються спеціальні кріплення, що дають змогу зафіксувати пульт на цівці гвинтівки або зап'ястя користувача.
Джерела додаткової енергії. Якщо ви плануєте використовувати тепловізори протягом тривалого часу, вам потрібні додаткові джерела енергії. Це може бути універсальний повербанк для підключення прицілу зброї за допомогою стандартного кабелю USB. Це дасть можливість використовувати оптику більше 10 годин і не стежити за кількістю заряду, що залишився. Запасні акумулятори можуть стати альтернативою пауербанку. Ці аксесуари слід придбати лише в тому випадку, якщо тепловізор оснащений знімними батареями. В обох випадках можна буде максимально продовжити термін служби акумулятора і дочекатися повернення в місця, де можна буде підзарядити всі пристрої.
Змінні лінзи та окуляри. Ви можете використовувати змінні окуляри та лінзи, щоб адаптувати тепловізійний приціл до різних завдань. Вони доступні в десятках варіацій, тому кожен зможе знайти відповідний аксесуар. У деяких випадках може знадобитися використання спеціальних адаптерів для встановлення лінз та окулярів на тепловізійний приціл. Однак найкращим варіантом все ж таки буде використання відповідних аксесуарів до наявної моделі оптики.
Теплові цілі. Ці незвичайні аксесуари створені для того, щоб зосередитись на тепловізорі. З їх допомогою виконати таку роботу буде набагато простіше та швидше. Більшість тепловізійних мішеней, що випускаються, оснащені багатолінійною прицільною сіткою. Це дає можливість точніше пристріляти оптику, тим самим зменшуючи кількість неточних пострілів надалі. Найбільшою популярністю користуються теплові цілі пасивного типу. Вони можуть функціонувати без використання різних джерел живлення, що дуже зручно та практично. Такі аксесуари використовують тепло навколишнього середовища, на основі чого формується контрастне зображення. В результаті ціль буде видно в тепловізор як холодний об'єкт на тлі тепліших об'єктів, що оточують користувача.
Поширені запитання
Навіщо купувати тепловізійний приціл, якщо у вас звичайний приціл нічного бачення?
Звичайний приціл ПНО може ефективно працювати тільки при будь-якому освітленні. Доцільно використовувати тепловізійний приціл, якщо він відсутній або недостатній для роботи оптики. Він створить на дисплеї теплове зображення, на якому буде видно різні об'єкти та об'єкти навколишнього середовища. Крім того, TS зможе зробити видимими більшість замаскованих та прихованих об'єктів, чого не може дати користувачеві класичний ПНО.
Що визначає якість одержуваного зображення?
Насамперед, якість зображення залежить від характеристик та можливостей самого прицілу. Чим кращими будуть різні показники, тим точніше буде кінцевий результат. Також на якість впливають умови експлуатації оптики. Деякі дефекти на знімку можуть з'явитися через різні природні перешкоди (наприклад, дощ або сніг).
За яких умов ТЗ працюватиме найефективніше?
Чим значніша різниця температур між холодними та гарячими об'єктами, тим ефективніше працюватиме ТЗ. Такі умови можна отримати холодної зимової ночі. За більш високих температур повітря на зображенні з'явиться так званий тепловий шум, що трохи знизить якість результату. Аналогічний ефект спостерігатиметься під час роботи оптики у світлий час доби.
Чого не бачить тепловізор?
Теплобачення може виявляти тепло через різні перешкоди. Однак є деякі перешкоди, з якими він не впорається. До них відносяться товсті стіни, тверді предмети та скло. Крім того, ТЗ може не помітити людину в місцях, де температура навколишнього середовища приблизно дорівнює температурі людського тіла.
Як правильно вибрати ТС?
Щоб вибрати ТЗ, необхідно уважно вивчити характеристики пропонованих пристроїв та звернути увагу на їхню функціональність. Також рекомендується вивчити відгуки покупців та думки експертів, а також переглянути відеоогляди конкретних моделей. Важливо не забути наперед оцінити свої фінансові можливості. Це допоможе звузити пошук та скоротити час вибору відповідної оптики.
Висновок
Купити тепловізійний приціл для гвинтівки – це завжди складне та відповідальне завдання. Щоб впоратися з ним якісно, необхідно добре розумітися на всіх нюансах цієї справи та враховувати рекомендації фахівців. Тільки такий підхід дозволить знайти оптимальну модель, що відповідає вашим потребам та фінансовим можливостям. Найчастіше покупці віддають перевагу оптиці AGM. Він відмінної якості, завжди має хороші характеристики та функції та пропонує користувачеві необмежені можливості для розвитку навичок стрілка. Вибравши одну з моделей і додавши до комплекту різноманітні аксесуари, ви зможете досягти ідеального поєднання, яке допоможе вам впоратися з будь-якою роботою та отримати абсолютне задоволення.