Типи контролю доступу купить по хорошей цене с доставкой и установкой.
Які типи контролю доступу існують і як вони підвищують безпеку?
Від біометричних систем до технології Bluetooth: це найпоширеніші засоби контролю доступу.
Система контролю доступу – це пристрій, який дозволяє та реєструє людей або транспортні засоби, що входять до приміщень. З розвитком технологій з'явилося безліч типів засобів контролю доступу та датчиків руху, які сприяють підвищенню безпеки комплексів, в яких вони встановлені: чи то лікарні та медичні центри, освітні заклади, адміністративні будівлі, готелі чи житлові будинки.
Деякі системи контролю доступу активуються фізичними пристроями (наприклад, картою, пультом дистанційного керування або браслетом), інші – розпізнаванням біометричних ознак (наприклад, осіб, відбитків пальців чи райдужної оболонки очей).
Кожен з них має ряд функцій безпеки, і не всі вони підходять для тих самих середовищ; наприклад, готель або спортзал з високою пропускною спроможністю людей - це не те саме, що робочий центр, що вимагає підвищених заходів безпеки.
Системи контролю доступу зазвичай складаються із системи зчитування, програмного забезпечення для управління та центру управління. Різні типи в залежності від пристрою та центру керування описані нижче:
Пристрій відкриття
Система близькості
Безконтактні системи, ймовірно, найбільш відомі та найбільш інтегровані у місцях з високою пропускною спроможністю людей, таких як готелі, спортивні зали та спа-салони. У цих системах використовується технологія RFID, яка працює, просто наближаючи пристрій до зчитувача. Ці облікові дані зазвичай є картами, але можуть використовуватися й інші предмети, такі як браслети та брелоки. Вони можуть відкрити будь-що, від дверей до класичних турнікетів для пішоходів.
Технологія RFID примітна тим, що безпечна система; оскільки будь-які втрачені цифрові ключі можуть бути негайно видалені з центральної системи керування або роздільна здатність можуть бути змінені одним натисканням кнопки.
Готельний електронний замок із безконтактною карткою
Прикладом може бути електронний замок для готелю, яким можна керувати за допомогою відомої безконтактної картки MiFare.
Смартфон з Bluetooth або QR-кодом
Ці пристрої, які повсюдно зустрічаються в нашому повсякденному житті, відкривають безліч можливостей для підвищення безпеки в місцях з високою прохідністю людей. У цьому випадку користувачеві не потрібно надавати будь-який фізичний пристрій, оскільки цифровий ключ знаходиться на його мобільному телефоні через програму або посилання. Однією з найпопулярніших систем у готелях є Bluetooth, а у спортзалах та спортивних спорудах популярний QR-код.
Електронний замок EVO для готелів з відкриттям через Bluetooth
Наш готельний замок EVO працює із цією системою Bluetooth.
Біометричні системи
Авторизація доступу для цих систем, на відміну від попередніх, не залежить від фізичного пристрою, на кшталт карти чи мобільного, а лежить у нашому власному тілі. Будь то відбиток пальця, вхід і вихід з робочого місця, обличчя, райдужна оболонка ока, форма рук або навіть голос – все це може бути використане для розпізнавання.
Ці системи рекомендуються більше для зон з меншою пропускною здатністю, де потрібна підвищена безпека, щоб забезпечити ефективний захист від несанкціонованого доступу персоналу.
Однак незначні модифікації людського тіла або системні збої можуть призвести до того, що ці системи не працюватимуть належним чином у багатьох середовищах, тому його часто доповнюють іншими підходами.
Клавіатура та інші периферійні пристрої
Тут користувач вводить інформацію за допомогою клавіатури або іншого периферійного пристрою для ініціації автентифікації зазвичай за допомогою правильного числового коду або PIN-коду.
Замок із числовим пін-кодом
Подібно до сейфа, цей електронний замок дозволяє отримати доступ після того, як людина введе правильний код.
Система розпізнавання номерних знаків
І тут розпізнається не користувач, а транспортний засіб. Зокрема, інфрачервона камера зчитує номерний знак та дозволяє водіям потрапити на паркування.
Центр керування
Автономний контроль доступу
Вони керують однією точкою доступу, і вся інформація в цій автономній системі централізована всередині самого пристрою, тому підходить тільки менш складних середовищ.
Централізований контроль доступу
Вони забезпечують доступ через численні входи та виходи, де все централізоване в системі та контролюється за допомогою відповідного програмного забезпечення. Це дозволяє виконувати все, починаючи від керування обліковими даними для доступу та закінчуючи аудитом входу та виходу.
Керування віддаленим доступом
Керування віддаленим доступом
Деякі системи йдуть ще далі і включають можливість встановлення шлюзу, який перетворює всі пристрої Bluetooth на онлайн-пристрої. Використовуючи з'єднання Wi-Fi, всі ці пристрої (наприклад, замки, сейфи або точки доступу) передають записані події в хмару, звідки ними можна керувати віддалено.