Розумні замки: як їх правильно вибрати та встановити

Замки незамінні у житлових приміщеннях. Все частіше механічні замки поступаються місцем електронним розумним замкам, які приносять мешканцям різні переваги. У цій замітці обговорюються останні тенденції та те, що потрібно шукати в розумних замках.
Розумні замки - це пристрої з підтримкою BLE або Wi-Fi, які дозволяють мешканцям залишати механічні ключі, замикаючи та відчиняючи двері одним торканням пальця або торканням смартфона. У цьому секторі також спостерігається зростання. За даними Grand View Research, у 2020 році світовий ринок інтелектуальних замків оцінювався в 1,38 мільярда доларів США, і очікується, що сукупний річний темп зростання становитиме 21,4 відсотка в період із 2021 по 2028 рік.
Справді, інтелектуальні замки отримують ширше визнання та попит завдяки різноманітним перевагам.
«Розумні замки (у тому числі електронні дверні ручки) стають все надійнішими, енергоефективнішими і, найголовніше, безпечнішими. Вони дуже зручні для ізольованих точок доступу в шафах або в певних місцях, а також для звичайних офісних дверей, що вимагають середнього або низького рівня безпеки. Розумні замки можуть бути, залежно від варіанта використання, справді конкурентоспроможними з погляду вартості за двері. Відсутність необхідності в кабелях справді знижує витрати на встановлення», - сказав Жан Даву, керівник відділу продуктів та маркетингу в STid. «В даний час клієнти також очікують плавної та комплексної інтеграції інтелектуальних замків із їхньою системою контролю доступу. На щастя, розумні замки останнього покоління набагато простіші в установці та налаштуванні».
Тим часом пандемія також частково прискорила зростання розумних замків. «Ми бачимо невелике зростання попиту на смарт-замки на ринку через пандемію та пов'язані з нею заходи. Клієнти все частіше запитують безконтактні інтерфейси, і можливість підтримувати більший діапазон зчитування, безумовно, є реальною перевагою мобільних облікових даних», - сказав Даву.
«У Кореї, оскільки в більшості будинків використовуються розумні замки (ймовірно, більше 90 відсотків), я не знаю, чи пандемія COVID вплинула на ринок розумних замків у Кореї. Але, на мою думку, світовому ринку, можливо, доведеться більше вимагати смарт-замки як альтернативу механічним ключам. Це тому, що люди не хочуть ні до чого торкатися (до ключів, ручок тощо)», - сказав Альфред О, виконавчий віце-президент ANDOPEN.
Діапазон облікових даних, що підтримуються
З технологічної точки зору інтелектуальні замки стали більш просунутими та зрілими, здатними підтримувати різні фактори аутентифікації, від кодів доступу до біометрії. «Код доступу має бути базовим, і більшість смарт-замків підтримують брелоки, включаючи RF-карти – користувачі можуть навіть зареєструвати свою кредитну картку як ключ. Розумні замки вищого класу включають відбитки пальців», — сказав О.
Все частіше стає звичайним явищем блокування/розблокування за допомогою смартфонів. «Функція мобільних облікових даних розширюється, і я можу передбачити, що облікові дані замінять RFID. Наразі NFC є основним протоколом мобільного доступу, але BLE розширюється», - сказав О.
"Більшість людей визнають, що іноді ви можете забути свої фізичні облікові дані, але ви, швидше за все, ніколи не забудете свій смартфон", - сказав Даву. «Це очевидно те, що найчастіше запитують клієнти. Кінцеві користувачі розраховують використовувати ті ж мобільні облікові дані, які надають їм доступ до будівлі, щоб також відкривати двері свого офісу та двері шаф або шаф. Протоколи зв'язку, що підтримуються: BLE, NFC або обидва, залежно від можливостей інтелектуального замку. Часто Wi-Fi не можна використовувати, оскільки вважається менш безпечним варіантом. Будь-який хакер може отримати до нього віддалений доступ на відстані більше 10 метрів».
Що шукати
Канал інтелектуальних замків зазвичай ділиться на самостійну та професійну установку. Пропорція варіюється від країни до країни. «У Північно-Східній Азії, включаючи Китай, оскільки більшість людей живуть у багатоквартирних будинках, три чверті продаються будівельним компаніям, а одна чверть продається безпосередньо покупцям у магазинах електроніки та супермаркетах, таких як Walmart та Target. Але в усьому світі «зроби сам» — це нормально, і я чув, що розумні замки в основному продаються покупцям безпосередньо», — сказав О.
Як вибирати розумні замки? «Існують різні лінійки розумних замків із широким спектром функцій та дизайнів. Від недорогих до високоякісних продуктів, від розумних ручок до складних замків», — сказав Даву. «Одна з основних рекомендацій, яку слід пам'ятати, полягає в тому, що дверна ручка в основному використовується, коли ви хочете забезпечити доступ тільки до однієї сторони від дверей, зазвичай зовні. Коли необхідно забезпечити доступ з обох боків дверей, інтелектуальний замок зазвичай є більш підходящим. Ще одна актуальна рекомендація — зважати на майбутні вимоги та шукати інтелектуальний замок, який, ймовірно, зможе задовольнити ці майбутні потреби. Приклад: деякі інтелектуальні замки можна використовувати в онлайнових, онлайн-топологіях, і вони підтримують підключення як BLE, так і NFC на додаток до звичайної RFID.
А тим часом згадав такі фактори, які слід враховувати при виборі розумного замку:
Дизайн
Замикаючий механізм (електричний врізний або накладний замок);
Безпека (протипожежний захист, електрошок тощо);
Які облікові дані можуть бути підтримані;
Дистанційне керування (для спеціальних клієнтів)
Встановлення
Установка інтелектуальних замків стала простішою завдяки фізичним конструкціям інтелектуальних замків основних виробників. Тим не менш, при встановленні цих замків слід дотримуватися обережності.
«Для заміни трубчастого замку, якщо користувачі можуть вибрати один, наприклад August або Kwikset, то для клієнтів буде легко і нормально виконати заміну. Однак для заміни врізного замку буде потрібна допомога фахівця, наприклад слюсаря», — сказав О.
«Система безпеки така ж сильна, як і її найслабша ланка. Важливо дотримуватися рекомендацій виробників та довірити встановлення сертифікованим компаніям із кваліфікованим персоналом. Рішення STid можна використовувати з багатьма різними продуктами від різних виробників. Обов'язково ретельно перевірте вимоги та сумісність із цими вимогами, перш ніж вибирати продукт та планувати фізичну установку», — сказав Даву.

14.02.2022