Груповий режим у системі безпеки Ajax

Вступ
    Як відомо, система безпеки Ajax складається з різних пристроїв, таких як різні датчики, аксесуари та автоматика, сирени, реле, пристрої внутрішньої безпеки та розумні розетки. Ajax розробив груповий режим, щоб максимально спростити керування ними. Можливості та екземпляри групового режиму в системах Ajax об'єднують системні пристрої незалежно від їхньої фізичної зони та роблять керування безпекою більш зручним та гнучким.
    Що таке груповий режим у системі безпеки Ajax?
    Раніше у Ajax були обмежені режими охорони та окремі сповіщувачі не могли групуватися для захисту величезних приміщень, що було незручно при багатокімнатній установці, але радіотехнологія далекого радіусу дії Jeweller дозволила обміркувати ці умови. В останньому оновленні Ajax від Малевича 2.6 ці обмеження відсутні.
    Налаштування та увімкнення групового режиму
    Користувач або PRO може увімкнути груповий режим і налаштувати його з правами адміністратора у програмі Ajax. Користувач або PRO може увімкнути груповий режим і налаштувати його з правами адміністратора у програмі Ajax. Кількість груп залежно від моделі концентратора може змінюватись.
Груповий режим вмикається в налаштуваннях хаба. Кількість груп може змінюватись від 9 до 25 залежно від моделі хаба. Після активації групи відображаються на вкладці «Керування» у програмі Ajax. Групами також можна керувати за допомогою клавіатур та брелоків.
Можливості групового режиму в системі Ajax
    Після включення групового режиму вам доведеться віртуально поділити сповіщувачі на групи. Слід зазначити, що параметри кімнати залишаться без змін. Груповий режим має нові можливості. Звичайні користувачі бачать області, які дозволено вмикати/вимикати. Навпаки, адміністратори це все бачать. У груповому режимі ви також можете:
Постановка та зняття з охорони окремих зон без урахування загальносистемного режиму безпеки
Обмежити доступ до певних областей
Підключіть сценарії автоматизації до безпеки певних областей
Слідкуйте за тим, хто та коли відключає систему безпеки
груповий режим ajax
Різниця між групами та номерами
    Кімнати: Для організації пристрою потрібні кімнати. Ви не можете підключити пристрої до системи безпеки Ajax без кімнат. До обов'язків номерів не входить керування режимами охорони або допуск певних груп обладнання. Назви кімнат відображаються у push-повідомленнях та SMS.
Групи: дозволяють ставити на охорону окремі сповіщувачі чи приміщення вручну чи за розкладом. Ім'я групи відображається у тексті сповіщення при зміні режиму введення групи. Групові пристрої можуть збігатися з кімнатою або відрізнятися від неї.
Переваги системи безпеки Ajax Груповий режим
    Груповий режим має багато переваг та надійний захист без шкоди для комфорту. Гнучка компоновка допомагає розділити об'єкт на незалежні частини, кожна з яких охоронятиметься в потрібний момент. Нижче ми згадаємо деякі з них:
Ви можете отримати повний контроль у груповому режимі Ajax Security System
    Ви можете убезпечити окремі кімнати, гаражі або сейфи для будинків та квартир. Крім того, ви можете мати повний контроль над Ajax або обмежити доступ до певних кімнат та для членів вашої родини, сусідів по кімнаті або орендарів.
Крім того, для офісів та магазинів може бути обмежений доступ до офісів співробітників або дозволених зон. Для цього призначте клавіатурі безпеки персональні коди доступу та визначте, коли і ким офіс може бути поставлений на охорону або знятий з охорони.
    За допомогою програми Ajax PRO адміністратори можуть увімкнути груповий режим у програмі Ajax Security System або фахівці з безпеки можуть зробити це для своїх клієнтів. Можна створити до 9 груп, що достатньо захисту великих будівель будь-якого типу.
Крім того, доступ до офісів співробітників або дозволених зон може бути обмежений офісами та магазинами. Для цього призначте персональний код доступу на охоронну клавіатуру та вкажіть, коли і ким офіс може бути поставлений на охорону або знятий з охорони.
З груповим режимом Ajax Security System поки ви довіряєте, але можете контролювати
    Більшість користувачів надають права адміністратора на охорону, попередньо підключивши систему безпеки Ajax до ПЦН компанії. Це може бути незручно, оскільки це також означає втрату доступу до корисних функцій. З іншого боку, більшість охоронних компаній не можуть виправдати надання повного контролю користувачам, оскільки вони несуть матеріальну відповідальність за операції із безпеки.
Тому Ajax внесла зміни, додавши та видаливши групи, кімнати, користувачів, датчики та камери, що відображаються на вкладці повідомлень. Таким чином, такі зміни не залишаються непоміченими. Є надія, що ця зміна підвищить і так сильну взаємну довіру між бізнесом і користувачами.
Ви можете активувати нічний режим для спокійного сну
    Нічний режим аналогічний до часткової постановки на охорону. Ajax провів невелике дослідження та зрозумів, що часткова постановка на охорону в основному використовується для забезпечення безпеки у нічний час. Тож тепер ім'я збігається із створеним. У налаштуваннях детектора кожного пристрою можна увімкнути цілодобову охорону, встановити затримку на вхід та/або вихід, а також увімкнути її в нічному режимі.
Нічний режим – це режим охорони, в якому користувач включає лише частину детектора. Нічний режим може працювати з датчиками відкриття, злому та руху. За замовчуванням Ajax вимикає нічний режим. Увімкніть нічний режим вручну або заплануйте його перед сном і не турбуйтеся про те, що хтось прокрадеться у ваші двері або вікно, поки ви спите. Увімкнувши нічний режим, ви можете вільно пересуватися по дому.
Як групи працюють із нічним режимом
    Створені групи не впливають на нічний режим. Це спеціальний режим захисту периметра, коли хтось перебуває всередині. Наприклад, для забезпечення захисту від мешканців котеджів чи квартир у нічний час. Для швидкого доступу передбачені окремі кнопки нічного режиму на пульті та клавіатурі. Нічний режим, як і будь-яка групова охорона, може включатися за розкладом.
Додаткові доповнення
    Вхідні та вихідні затримки переміщені в налаштування детектора, а також можуть бути активовані у нічному режимі. У системі Ajax також додано можливість вказати другу IP-адресу для відправлення тривоги безпосередньо в охоронну компанію, що робить систему надійнішою.
У налаштуваннях SpaceControl брелоки як пульти тепер можна призначати конкретного користувача або групи. Це означає, що сповіщення показують не тільки те, що увімкнено або вимкнено, але й те, хто це робить.
Найбільш поширені приклади використання групового режиму
Є багато прикладів використання групового режиму. Найпоширеніші з них зібрані для вас.
1. Контроль доступу до магазину та безпека офісу
Роздавання доступу поширюється на програми та особисті паролі та брелоки. Охоронці не мають доступу на склад, а касири не мають доступу до приміщення охорони, відключати охорону можуть лише ті працівники, яким надано доступ.
2. Обмеження доступу до певної кімнати
Найчастіше склади з дорогим обладнанням, бухгалтерії, склади зброї, сейфи вимагають додаткового контролю. Дозволити доступ до групи лише довіреним користувачам. Додайте пристрої з такої кімнати до групи та зробіть їх незалежними від загального режиму охорони. Таким чином, кімната знаходиться у безпеці, навіть коли вся система вимкнена, а в журналі подій фіксується користувач, який її вимкнув.
3. Сирени для певної тривоги
Як вуличні, так і внутрішні сирени можуть сигналізувати про різні типи тривог. Для цього розділіть сповіщувачі на відповідні групи типів. Наприклад, для привернення уваги сусідів та перехожих включаються охоронні датчики та вуличні сирени. При спрацьовуванні пожежних сповіщувачів досить пов'язаної тривоги із вбудованими сиренами. А сигнал тривоги детектора затоплення може спричинити сценарій відключення води, попередивши вас у додатку, не активуючи сирени на місці.
4. Відповідність безпеки графіку роботи
Час роботи окремих осіб та всіх відділів в одному офісі часто не збігається. Щоб не покладатися на те, що останній зачинить двері, розділіть охорону офісу на групи і призначте користувачам або пристроям управління: клавіатуру або пульт. Кожен активує охорону своєї групи наприкінці дня, не закриваючи весь офіс для тих, хто залишився. Ви також можете увімкнути групову безпеку за розкладом.
5. Безпека під час очищення чи ремонту
Навіть під час збирання чи ремонту певні приміщення можна захистити. Об'єднайте штаб-квартири із сейфами в окремі групи та обмежте доступ сторонніх осіб. Або захистіть вітальню цінностями, поки ремонтна бригада працює у передпокої та на кухні.
Висновок
    Система Ajax знову і знову тестувала найнесподіваніші ситуації. Це включало одночасне спрацювання детекторів у різних групах за допомогою однієї сирени, поєднання повної постановки на охорону з нічним режимом, настроювання реакції сирен на затримки, а також включення брелоків та клавіатур.
Після тестів бета-тестерам та партнерам показали груповий режим. Вони, у свою чергу, надали доступ клієнтам і почали отримувати відгуки про пристрої Ajax. Бета-тестування проводилося на кількох континентах і гарантує, що нові функції працюють добре та прості у використанні.
Автоматизовані сценарії допомагають системі миттєво реагувати на небезпеку без втручання людини. Об'єднайте зовнішні детектори в групу, щоб окремо увімкнути охорону периметра ( Захистити будівельний майданчик). Налаштуйте сценарій, подавши сигнал детекторам, щоб закрити електричні замки на всіх дверях будинку.

11.10.2022