Що таке детектор розбиття скла AJAX?

Як це працює та в чому функціональні відмінності? Як і де правильно використовувати різні датчики розбиття скла?
    Грабіжники використовують безліч способів проникнути до будинку. Один веде над вікнами та дверима. Детектор розбиття скла подає сигнал тривоги як при проникненні в скло, так і при доступі до скла, тому що він реагує на руйнування скла. У цій статті ми познайомимо вас з детекторами розбиття скла, пояснимо відмінності в тому, як вони працюють, і різні галузі застосування, що випливають з цього.
Проникнення та відкривання скла
    Поліція розрізняє два методи, за допомогою яких зловмисники одержують доступ через скло. Щоб проникнути через скло, грабіжник стукає у скло поруч із віконною або дверною ручкою і просовує руку через отвір у склі, щоб керувати ручкою.
Обсяг функцій сигналізації
    Детектор розбиття скла, також званий датчиком розбиття скла, видає звуковий сигнал і в обох випадках подає сигнал тривоги, якщо скло розбивається в зоні контролю. Він служить для захисту від зловмисників, які хочуть отримати несанкціонований доступ до вашого будинку через вибиті вікна та двері.
    Детектор розбиття скла AJAX часто має додаткову функцію сигналізації, яка також призначена для інформування грабіжників про вжиті запобіжні заходи та запобігання шкоді від злому. Сюди входять світлодіоди, що випромінюють світловий сигнал у вигляді наклейки безпеки, які інформують про використання техніки безпеки.
У техніці безпеки, у зв'язку з детекторами розбиття скла, говорять про те, що вони потім при тривозі вторгнення беруть він моніторинг зовнішньої оболонки систем контрольованого об'єкта.
Структура, функціональність та застосування детектора розбиття скла
    Основна відмінність проводиться між датчиками розбиття скла залежно від їхньої роботи і, як наслідок, їх застосування в трьох різних типах пристроїв, які ми хотіли б представити вам докладніше нижче.
Активні датчики розбиття скла
    Активний датчик розбиття скла є пристроєм, що складається з ультразвукового передавача і як мінімум одного відповідного приймача. І передавач, і приймач кріпляться безпосередньо до скла, зазвичай приклеєного, щоб захистити його від злому. Таким чином, активний датчик розбиття скла працює як зона.
    У сучасних пристроях передавач і приймач часто знаходяться в одному корпусі, так що вам потрібно розмістити лише один компонент на шибці. Передавач вібрує скло безперервним ультразвуком. Приймач реєструє результуючі звукові хвилі та оцінює їх.
Якщо зломщик розбиває скло з таким активним датчиком розбиття скла або пошкоджує його іншим способом, він змінює хвильовий сигнал між передавачем і приймачем. Приймач сприймає відхилення від нормального стану та включає тривогу.
    Детектор Active Glass ламає електричну роботу, тому їм потрібна власна напруга живлення. Здебільшого вони відповідають найвищому класу безпеки.
Пасивний детектор розбиття скла
    Пасивні датчики розбиття скла також наклеюються безпосередньо на контрольоване шибку або скляні двері. У пристроях цього вбудований датчик реагує на вібрації, а не на вихідні від них корпусні звукові хвилі.
Що стосується звуку, то розрізняють повітряний шум та структурний шум. Повітряний звук передається через коливання тиску повітря, наприклад мова чи музика. Структурний шум поширюється усередині твердих речовин; його чути лише через повітряний шум, який випромінює тверде тіло.
    Існує три версії пасивних сповіщувачів розбиття скла:
    Детектор розбиття скла з так званим перекладом рядка: З'єднання для спрацьовування тривоги тут з'єднані послідовно. Детектор розбиття скла отримує напругу через систему сигналізації.
    Детектор розбивання скла з окремим джерелом живлення: Ці типи пристроїв мають безпотенційні контакти, які можна включати послідовно. Вам потрібний власний блок живлення. Детектор розбиття скла цього типу можна підключити до будь-якої системи охоронної сигналізації AJAX.
Детектор розбивання скла AJAX без напруги живлення: У цих пристроях датчик автоматично викликає тривогу за допомогою описаного вище п'єзоефекту.
Механічні сповіщувачі розбиття скла
    сигнальне скло – це скло, обладнане мережею електричних провідників. Або це наноситься на скло, наприклад, в одному з кутів скла, або його корпус є багатошаровою безпекою (ВСГ), вбудованою в склоплівковий композит. Якщо скло розбивається, провідники перериваються та спрацьовує тривога.
Оптоволоконні детектори розбиття скла
    Волоконно-оптичний датчик розбиття скла розпізнає спробу злому, щойно зловмисник впливає на скло механічно чи термічно. Достатньо легкого постукування по захисному склу або маніпуляції з полум'ям, щоб спрацювала сигналізація.
Хтось розтрощив вікно мого будинку, що мені робити?
Злодій, ймовірно, має намір напасти на ваш будинок і вкрасти ваше важливе майно.
Скільки коштує відремонтувати розбите вікно? - відремонтувати розбите скло
Вартість ремонту становитиме близько двох тисяч грн.
    Насправді, ви можете використовувати детектор розбиття скла, щоб запобігти крадіжці. Краще сказати, що детектор розбиття скла сам по собі не може запобігти крадіжці. По суті, він повідомляє вас у найкоротший термін і повідомляє, що у вашому будинку розбите скло і злодій має намір проникнути у ваш будинок.

10.10.2022